Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kaplumbağam kakasını yapmıyor

arkadaşlar meraba ben yeni katıldım aranıza yardımcı olur musunuz iki hafta önce felan bi kaplumbağa aldım önceleri hergün kakasını yapıyordu ama son bi kaç gündür yapmıyor kabız mı oldu acaba ne yapmalıyım düzelmesi için?hareketlerinde felan hiç bi değişiklik yok ama hasta gibi durmuyor hiç anlayamadım ne oldu.. bu arada çok kısa zamanda akvaryum alacağım çok önemli bu biliyorum yazdıklarınızdan gördüm bu sorun yerinden de kaynaklanabilir mi aslında suyunu da soğuk tutmuyorum pek fazla ama neden oldu bilmiyorum?

img

ayseau

16 yıl 6 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bir ihtimal, eger sizin kaplumbaganiz da benimki gibi titiz ve temizse (! :)) kakasini yaptiktan sonra agzina alip unufak yapiyor olabilir, ben de yaparken yakalamazsam hic gormuyorum kaka suda. Ama asil kuvvetli ihtimal bahsettiginiz gibi ortam kosullaridir. Daracik alanda, yuzumeyen kaplumbaganin metabolizmasi yavaslar, bagirsaklari duzgun calismaz. Siz ne kadar ugrasirsaniz ugrasin suyu 26-28 derecede sabitleyemeyeceginiz icin vucut isisi surekli ortam isisina gore duser, cikar, hastaliklar kacinilmaz olur. Bir de yedikleri yuzunden olabilir, nasil besliyorsunuz acaba? Cok gecmis olsun..

img

pinar1112

16 yıl 11 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sevgili ayseau öncelikle geçmiş olsun.Kaplumbağalarına hangi nasıl ortamda bakıyorsun? ısıtıcı ,akvaryumve filtren varmı?ne tür yem kullanıyorsun ve ne marka sana pek yardımcı olamam ama pınar1112 veya frozen gibi deneyimli kişiler sana yardımedebilir. SAYGILARIMLA:)

pinar1112 yazdı :
Bir ihtimal, eger sizin kaplumbaganiz da benimki gibi titiz ve temizse (! :)) kakasini yaptiktan sonra agzina alip unufak yapiyor olabilir, ben de yaparken yakalamazsam hic gormuyorum kaka suda. Ama asil kuvvetli ihtimal bahsettiginiz gibi ortam kosullaridir. Daracik alanda, yuzumeyen kaplumbaganin metabolizmasi yavaslar, bagirsaklari duzgun calismaz. Siz ne kadar ugrasirsaniz ugrasin suyu 26-28 derecede sabitleyemeyeceginiz icin vucut isisi surekli ortam isisina gore duser, cikar, hastaliklar kacinilmaz olur. Bir de yedikleri yuzunden olabilir, nasil besliyorsunuz acaba? Cok gecmis olsun..

img

Guest20726

7 yıl 10 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ