Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

Japonum suya batamıyor

küçük bir akvaryumum ve içinde 3 adet japonum var. Bunlardan biri bazı günlerde suya batmakta zorluk çekiyor. Aşağıya inmek istesede, kendini bıraktığında tekrar su yüzüne çıkıyor ve su yüzeyinde de yan duruyor. Bütün bunlara rağmen balıkta sağlık yönünden hiç bir değişiklik yok Allah''a şükür. Bu söylediklerim arada sırada oluyor ve ertesi sabah kendiliğinden düzeliyor. Bunun nedenini bilen bir arkadaş varsa ve beni bilgilendirirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

img

yipir

19 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum bence yemlerini azalt.balıklarda bi olay vardır,balığına az yem verirsen ölmez,çok yem verirsen ölür.japonlar yeme doymazlar.bence haftada 2 gün (aralıklarla) yem verme.biraz sindirim sistemleri dinlensin! hoşçakal...

img

rita3

19 yıl 3 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkür ederim rita!!!! Tavsiyenize uyacağım. Sizde hoşçakalın.

img

yipir

19 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kusura bakma ama yakında japonunu kaybedebilirisin..

img

crano

19 yıl 3 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

size bir sorum olacak japon balığı hamile kalır mı? bana ulaşabilmek için [email protected] a e-mail atabilirsiniz

img

night

17 yıl 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bu acı bir haber olacak ama ben yinede yazayım. Balığı aldığında suyun üzerinde ters veya yan şekilde yatıyorsa hava yutmuş demektir. Bu konuda yapabileceklerin çok az olmalı bildiğim kadarıyla bu çok zor. Bir insanın solunum sistemine su kaçtığında boğuluyorsa balıklarında hava kaçtığında aynı şey oluyor. Bende olaya bir örnek vermek isterim; benim akvaryumumda canlı doğuranlar var. Birgün balığımın yavruladığını fark ettim. Başka bir tanka aldım. Balığı tanktan alıp akvaryuma salayım derken balık elimden zıplayıp(10cm kadar yüksekten) akvaryuma düştü. Onun için hiçbirşey yapamadım ve ..... öldü. Belki bir çözüm yolunu bulursun (inşallah!)

ISPANAK HASLA VE GUNDE 3 KEZ BOLCA VER SAKIN YEM ATMAYASIN

img

kizimdost

18 yıl 10 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ