Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

Bıldırcın konusunda yardım acil

Arkadaşlar 6 tane yabani bıldırcın yakaladım beslemek istiyorum acaba yumurta yaparlarmı yaparsa nezaman ve buğdaydan başka hangi yem yerler bilgilendirir seniz sevinirim.

img

ekaradeniz

17 yıl 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yem satan birilerinden yumurta yemi al. Yabanılların yumurta verimi nasıl bilmiyorum ama strese sokmazsan ve yerleri sıcak olursa kısa zamanda yumurta almaya başlarsın

img

lepra

16 yıl 8 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadas, yumurta yapıp yapmayacaklarını bilemem.yabani olanlar kafeste yasayabilirler mi ondan da emin degilim fakat en cok sevdikleri yem "yağlı civciv yemi" dir.bundan baska "yumurta yemi" de deneyebilirsin.basarılar.

img

toro

17 yıl 1 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkür ederim denicem bakalım.

img

ekaradeniz

17 yıl 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Uygun ısı ve ışıkta yılın her mevsimi yumurtlarlar ancak fazla ürkütmemeye özen göster..

img

azeroglu

17 yıl 11 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yumurtlatmak istiyorsan normal bıldırcın al çok güzel yumurtluyorlar ve bir çok renk çeşitleride var daha güzeller vede yabani bıldırcından daha iriler.Yabani bıldırcınlarıda doğaya sal.Çünkü onları ancak yaza doğru yumurtlatabilirsin oda çok zor.Hem çok az yumurtlarlar.En iyisi doğaya asıl olmaları gereken yere salda hayvanlara eziyet etmemiş ve günaha girmemiş olursun.

img

mp

16 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ