Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

Lütfen Yardım!!!

Merhaba Arkadaşlar Benim size sormak istediğim birkaç soru var; 1)Akvaryumum için 24 derece sıcaklık yeterli mi? 2)Teleskop balığım(zico) ve japon balığım(burhan) Bu aralar çok fazla durgunlar, sürekli dibe yatıp orada hareketsiz duruyorlar sizce neleri olabilir? 3)Akvaryumumun boyutları 60x20x25(uzunlukxgenişlikxyükseklik) içerisinde 13 adet lepistes, 1 adet japon balığı, 1 adet teleskop balığı, 1 adet aymoli ve birde vatozyuum var.Bu akvaryum onlar için yeterli mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

img

ozmo95

16 yıl 7 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum akvaryumunda balıklar beraber yaşamaz lepistesler japon ların kuyrukların yer tercih yapman lazım ya lepistes yada japon ikisi bi arada yaşamaz. Lepistesler canlı doğrur ve ortalama sıcaklık 26 derece olmamlıdır. Japonlar ise ısıtıcı ve motor olmasa bile yaşar ama seyir zevki olmaz ama tercih senin. teleskopta japon grubuna girer. Bence japon ve teleskopu akvaryumcuya geri ver.diğerleri yaşar.

img

mankay

18 yıl 9 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Cevaplarınız için teşekkürler sevgili mankay. şuan balıklarımda pek fazla bir durgunluk yok. Ancak malesef bugün balıklarımın yanına gittim ve tam o sırada teleskobumun bir lepistesimi yediğini gördüm. Hemen onları ayırdım ve telekobu diğer akvayuma koydum. lespistesin durumu ise baya bi kötü malesef :( Japonuma gelince lepistesler ona bulaşmıyorlar. Ama öyle bir durumla karşılaşırsam düşünmeden hemen joponumu diğer akvaryuma koyarım. Çünkü ne lepisteslerimden ne de japonumdan vaz geçebilirim. neyse biraz fazla uzadı galiba cevabınız için tekrar teşekkür ederim...

img

ozmo95

16 yıl 7 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

" Diger akvaryumum"dedin eger iki tür balıktanda vazgeçemiyorsan japonlar fazla büyük akvaryum olmasada yaşarlar istersen "diger akvaryumum" dedigin akvaryumun içine koy onları.

img

seninkulunum

16 yıl 4 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ