Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Amerika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

papağan çiklet yardım

ya benim sorunum papağan çiklitlerle ilgili bildiğim kadari ile bunlar dogurgan degil. fakat 2-3 gündür akvaryumdaki toprak kabi mesken edindi ikitanesi. ne benim elim sokmama izin verilar nede baska balığı sokuyolar.ikisinin karnida şişti iyice halsizde degiller kidiyim kabiz oldular.derilerinde de herhangi birşey yok neyapıcam bilmiyorum acil yardim bu arada toprak kabın agız kısmı topraga yakındı ugrasıp orda kumu baska yere atıyolar toprak kabın agız cevresını acıyolar krater oldu orda :)!!?? bir çözüm ?

img

oktaynugu

18 yıl 9 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

boşuna uğraşma onlardan yavru alamazsın.bendede var ve kum kazmaları çok doğal.kendilerine yuva sahipleniyolar.elleme sen bozma yuvalarını,hiç telaşlanma merak edilcek bişi yok...

img

rita3

19 yıl 2 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Papağanlar katır balıklardır doğurmazlar yuva yapıp sahipleniyorlar

Selam papağanlar katır balıklardır yavrulamazlar.Kendilerine bulundukları her akvaryumda sığınabileceği yuva yapmak ister çakılı kumu vs.ağzıyla kazar ve orayı sahiplenir.Başka balıkları sokmaz

img

deepfıshıng48

18 yıl 10 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm.... papağanlar katır balıktır ama yavru alınabilir.evet heryeri kazarlar, her balığa sataşırlar, hatta dediğiniz gibi elinizi bile sokamazsınız.papağanlar 21 günde 1 yumurtlar.haberin olsun.umarım yavruları koyacak bir akvaryumun vardır...balığa gelince, papağan balığı 2 farlı türün kırmasıdır.(severum ile afrika chicledi)kırmasıdır. balıkların cinsini bilmen lazım. 2 side dişimi? 2sininde karnı şiştiğine göre, dişiler. yapacağın ilk iş erkek midas alman gerekiyor...yumurtaları döllemesi için.yanlız ben sadece yavru nasıl alınacağını anlattım .sorunun cevabını verdim.balıkların hasta değiller yani... ama sana bir tavsiyede bulunayım.yol yakınken ver balıkları.hiç uğraşma.uygun midası bulacanda, eş tutacaklarda. çok uzun ve zahmetli bir iş.sinirlenip akvaryumu kapatmana neden olabilir.aynısı benim başıma geldi.yavru aldımda binbir zorlukla.canım çıktı yavru alacam diye.2 posta aldım ve balıklardan kurtuldum.benim papağanın boyu 17-18 cm civarında idi.ve 600-700 yumurta veriyordu.ama çok zahmetli bir iş.bence sarı prenses veya yunus besle.onlardan yavru almayı dene.daha kolay. yanlış anlama, ben soruna cevap verdim ve sadece bir tavsiyede bulundum.sonra hem anlatıyor, hemde yapma diyor deme. ve birde şunu söyleyeyim; papağanlar yumurta usulü çalışır.yani yumurtlar.doğurmazlar. :-) ancak lepistes*kılıç gibi balıklar doğurur.

img

frontozo

18 yıl 10 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam. Bende de bir çift Papağan çiklet var.Erkekmi çiftmi olduklarını bilmiyordum diğer çiklet balıkları ile akvaryumda yaşıyorlar.Birgün akvaryum içindeki süs kütüğünün üzerinde bir sürü yumurta gördüm.Yumurtaların etrafında papağan çikletler dolaşıyor o bölüme diğer balıkları sokmuyorlardı.Bende diğer çikletleri başka bir akvaryuma bıraktım.Yumurtalar ile başbaşa kalmışlardı.:( 3 gün sonra yumurtalar kaybolmuştu.Demek ki akvaryumda yumurtaları balıksız bırakmak gerekiyormuş diye düşünüyorum. Umarım en kısa zamanda tekrar yumurtlarlar diye bekliyorum.O zaman ayırmayı düşünüyorum.

img

zimbat

18 yıl 5 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu balıklar dedikleri gibi doğal olark yavru alınmaz ama bir dişi ile bir erkek eşleşip yuva yapabilir hatta dişileri yumurta döker ama erkek yumurtaları dölleyemez doğal olarak yavrular çıkmaz yıllarca kendileri kandırırlar gözlerin de yumurtlayan papağanları gördüm uzun denemelerime ramen tek bir yavruda bile larva oluşumu gözleyemedim sadece mantarlaşan yumurtaları yediler

img

diamond

19 yıl 10 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sen o papağan cikletlerle uraşma iki hafta bekle onlar yumurtlar ama yanlarında başka balık olmaması onlar ve yumurtalar için daha sağlıklı

img

gs

18 yıl 11 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

papagan cikletin dişisi kısır degildir midas erkekgiyle ciflesebilir

img

astronotus

17 yıl 7 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kardesim sen bunlara bakma yazdıkları yazıyı kendileri bile bilmiyordurlar dogrusunu istersen sanal ortamda hiç himsenin söyledikleriyle balıklarına birsey uygulama papağan balıkları 2 cinstir bunlarıın 1 i yavrulayan diğeri ise yavrulayamayan senin balıgının hangisi oldugunu bilmiyorum burada birazda hata senin çünki balıgınla ilgili pek birsey yazmamısın yani sadece sorunu bildirmissin balıgına bi care arıyorsan balıgın hakkında bilgiden önce balıgının cinsini söylemelisin eger balıgın renksiz bir balıksa yavrulayan cinstir ben yajklasık 11 yıldır balık besliyorum ve burada ki yazıların tamamını okurum ve benim için bir komedi yani balıktan anlamıyorlar kendilerince birseyler üretiyorlar yavru alamassın dedikleri bir cok cins balıktan öylesine kolay ve basit yavru aldım ki anlatamam sana tavsiyem burada yazanların aklı ile balıklarına birseyler uygulama ancak 4-5 yazıyı birlestir ortak yazılardaki seyleri uygula balık beslemek kolay değildir kolay besleninen balıksa balık beslemek değil sadece kendi isteklerin dogrultusunda balıga zindan hayatı vermektir sen isteyince yem vermekle isteyince oksijen vermekle suyunu değişmekle balık beslemek değil onlara hükmetmek ollur bunu dikkate almanı dilerim bol sanslar

img

bluedream38

15 yıl 5 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ