Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Amerika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

papağan çiklet yardım - 2.sayfa

ya benim sorunum papağan çiklitlerle ilgili bildiğim kadari ile bunlar dogurgan degil. fakat 2-3 gündür akvaryumdaki toprak kabi mesken edindi ikitanesi. ne benim elim sokmama izin verilar nede baska balığı sokuyolar.ikisinin karnida şişti iyice halsizde degiller kidiyim kabiz oldular.derilerinde de herhangi birşey yok neyapıcam bilmiyorum acil yardim bu arada toprak kabın agız kısmı topraga yakındı ugrasıp orda kumu baska yere atıyolar toprak kabın agız cevresını acıyolar krater oldu orda :)!!?? bir çözüm ?

img

oktaynugu

18 yıl 9 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bnm de bi çift papağan balığım var (bluedream38:eger balıgın renksiz bir balıksa yavrulayan cinstir) biri açık renkli ve dün yumurtladılar bugün yumurtaların bi kısmı beyazlaşmaya başladı erkek olanlar kısır denio sizce bu yumurtalar döllendiği içinmi beyazladı ona göre akvaryumda tedbir alıcam şimdiden teşekkürler

img

yeti

14 yıl 3 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

papağan balıkları(erkekleri) çoğunlukla kısır olduğu için yawru yapamazlar

img

halit58

14 yıl 2 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet bnde bi çift papağan var ve neredeyse iki haftada bir yumurtluyorlar ama sonuç yok.midastan yavru alınıyormuş midasla eşleşirse yavrularda doğurgan oluyormuş...

img

yeti

14 yıl 3 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Mrb Arkadaşlar Bazı arkadaşlarıma katılıyorum bazılarına katılmıyorum ben papağan cikletlerden yawru alınabiliyor ama biraz zaman istiyor benim papağan ciklerim 4 kez yumurtladı ve hepside mantarlaştı ancak 2 gün önce yumurtlamıştı ve bu kez yarısına yakın yumurtaları canladı kuyrukları çıkmaya başladı su sıcaklığı 27 derece karma bir tankta duruyor tek korkum yawruları başkk akvaryuma almadan yem olmazlar inşallah sabır isteyen bir iş

img

madigant

14 yıl 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar papağan ile zebra yavrularmı

img

temhaicva

14 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

papğan ile zebra yuva yapıyolar ve hiç bir balığı yaklaştırmıyorlar acaba yumutamı yapacak

img

temhaicva

14 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim karışık çiklit akvaryumum var içinde argus,mono,pengassus,tetrazon,ramirezi,sarı prenses ciklet, ıceman ciklet, vatos. labio ve pembe papağan ciklet...akvaryumum 90 lt 28 derecede..yuva tutan sadece papağn ciklet oldu..bi süre sonra bitanesinin karnı turuncu renk almaya başladı..küçük testiye hiç bir balığı yaklaştırmıyorlar ve ağızlarıyla kumu ileri atarak yuvalarının önünü huni biçiminde yaptılar..bir gün bir baktım ki 100-200 arası minik afacanlar kımıldıyor ..hemen süzgeç yardımıyla 12 lt lik yavru akvaryuma aktardım ..ısıtıcı ve oksijen için hava taşlı hava  motoru birkaç damla mantar ilacı ve yavru balık yemi...bu kadar..ama şansım şu ki akvaryumdaki sadece 2 papağanımdan biri erkek biri dişi tamamen şans..Şunu unutmamak gerek Hayatta İmkansız Diye Bir Şey Yoktur...  

temhaicva yazdı :
papğan ile zebra yuva yapıyolar ve hiç bir balığı yaklaştırmıyorlar acaba yumutamı yapacak

img

mesutaltug

12 yıl 1 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Flower horn balık ile papağan çiklet çift aldım yumurta döktü benim sorum bu yumurtalar kaç günde çıkar ve başka birşey yapmam gereklimi.yumurta gün 3 oldu yarısı beyaz lekeli mantar galiba bazıları baş siyah gibi tam emin değilim

img

Guest92271

7 yıl 3 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaslar bende papagan ciklet ve midas var  sans eseri ciftlestiler ve küpün üzerine yumurtladı hangisi yumurtladı anlamadım sanırım papağan yumurtluyor.Sonra orayı koruyorlardı diger balıklardan ama bir süre sonra yumurtalar sıyahlaşıp yok oldular bazısınıda mıdas yıyıyor. yumurtaları ayırdım bidahakine ama bu seferde yavru falan cıkmadı.şimdı diger balıklardan ayırdım ikisini bekliyorum tekrar yumurtlamasını.yumurtlarsa yine ne yapabilirim bilmiyorum yavu alabilirmiyim.Birde yumurtaların üzerinde gezip vücutlarını vuruyorlar acaba döllemek içinmi?

img

mbs

7 yıl 2 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ