Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Bitki Akvaryumları

Mesaj Ekle

beta balığım

mrb lütfen bilenler yardımcı olsunlar.erkek bir betaya sakıp suyunu sürekli köpürttüğ için dişi bir beta alıp yanına koydum fakat bizim şükrü(balığımın adı)dişiyi öldürdü.hayvancagız birgün bile yaşamadı ertesi gün başka dişi aldım oda 1 gün dayanabildi hareketsiz suyun altında duruyor ve hiö kıpırdamıyordu.dişiyi aldığımda zaten gebeymiş.fakat ben kıpırdamadığını görünce öldü diye yanından aldım.nasıl çifleştiricem bunu ben ya...ACİL YARDIM :))

img

autumn

16 yıl 6 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ilk önce şunu söyleyim yanlış yerdesin genele girmen gerekirdi neyse . sen yanlış yapmışsın önce akvaryumu bir cam ile ayıracaksın erkegi bir tarafa koyacaksın dişiyi bir tarafa ondan sonra erkek dişiyi görünce dogal olarak kur yapacak ondan sonra dişide ona ulaşmak istiyorsa (camdan öbür tarafa geçmek istiyorsa)camı kaldıracaksın o zaman çiftleşirler . AMAA dişi erkekten kaçmaya çalışıyorsa demekki yumurtlamaya hazır degildir o zaman camı kaldırmayacaksın . Bu kadar . Ama sana tavsiyem bu balıkları çifleştirme çünkü erkek yavrular birbiriyle anlaşamaz kavga eder. Bir beta en az 100 yavru yumurtlar . Yani bu sana pahalıya mal olur .

img

seninkulunum

16 yıl 4 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ