Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

:::snakehunter :::ve :::asilergenoglu::: önemli bir msj

Selam arkadaşlarilk rahatsız ettiğim için özürdilerim dün edindiğim bilgiye göre bizim ivan saldırı pozisyonu alıyor nerden bildiğimi sorarsanız benim kucuk igora saldırıyor. :::snakehunter ::: ve :::asilergenoglu::: size bir iki şey sormak istiyorum igular toplu halde yaşayan hayvanlarsa niçin şu an birbirlerine saldırıyorlar (daha doğrusu ivan saldırıyor. igor zavallım kaçıyo veya bi cama doğru tırmanmaya başlıyor) ve yer kavgası olabilirmi. Bunların hepsi ivanın aynada kendini gordükten sonra başladı daha önceleri igor ivanın sırtında uyuyordu ivan''ın yemeğini ağzından alıyordu ve ivan ona bile musade ediyordu buna bizzat tanık oldum ve cok şaşırdım. ivan 2 gün once aynada kendini gördü, garip hareketlerde bulunuyor. ivan simdi şaşırdı küçük igora bile saldırıyor bunun nedenleri nedir acaba. beni bilgilendirirseniz cok sevinirim saygılarımla. . .

img

xcvxc

19 yıl 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sayın xcvxc; İguanalarınızın cinsiyeti nedir? Erkek iguana kesinlikle beraber bakılmamalıdır... Cinsiyeti Erkek olan iguanalar birbirlerini gördükleri anda aşırı agresifleşebilirler. Yaptıkları hareketler ise kendilerini gösterme amacıyla yapılan hareketlerdir. Sonuçta doğalarında iguanalar yanlız yaşarlar ve sadece üreme dönemlerinde toplanırlar. Bence acilen iguanalarını ayır ve birbirlerini görmemelerini sağlamalısınız.Eğer ikiside erkekse çok ciddi problemler yaşarsınız...Daha büyük olan iguana diğerini öldürebilir.Sonuç olarak yeşil iguanalar beraber bakılmamalıdır.

img

echo

18 yıl 11 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Echo nun söylediklerine katılıyorum bende. İguanalar yalnız yaşayan hayvanlardır genelde ve eğer iki iguanada erkekse mutlaka güçlü olan güçsüz olanı öldürür.Hele o ayna koyma olayı tamamen yanlış.İleride sizede saldıracaktır, bu tip şeylere devam ederseniz.Acilen onları ayırın ve bir araya getirmeyin.Saygılarımla.

img

asilergenoglu

21 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ilginiz için cok teşekürler tam olarak küçüğün cinsini bilimiyorum ama buyuk olan erkek galiba. istersen sende resim lerine bakabilirsin daha yeni ekledim birde senin düşünceni almak isterim . Su an terrim mun içerisini ikiye bolmuş durumdayım ve birbirlerini görmüyorlar göstericeğimide pek zannetmiyorum ama benim anlamadığım olay 3gün içerisinde niçin başladı bir ayadan fazla beraberdiler pat diye başladı onu anlayamadım ve bu olay bu şekildemi devam edicekse birinden birini göndermem gerekicek ve gerçekten cok üzücü bunu başka bir yolu yokmu acaba bu olay gerçekten cok garip. birde kendisi kanepenin uzerinden salondaki buyuk aynanın karşısına geçti ve ogarip hareketleri yaptı saygılarımla cook teşekkurler

img

xcvxc

19 yıl 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İguanalarından biri ergenliğe geçmiş olabilir..bu hareketlerini açıklar. Iguanaların cinsiyeti anlam ise dıştan bakarak çok güçtür. Bunu veteriner bacaklarının arasında deri altında ki kanallara bakarak anlayabilir ayrıca yine arka bacaklarının arasında farklılıklar gözlemleyebilirsin tabii bunun için yetişkin olmaları gerekir.Son olarak bu konuyu çözmenin maalesef bir yolu yok... Artık nasıl halledersin bilmiyorum ama kesinlikle yanyana kalmamalılar hatta aynı terrarium içinde bile birbirlerin varlığını fark ederler... Hepsinin dışında lütfen iguanalarınızın ayna karşısına geçmesine engel olun. (genel anlamda bu tüm iguana sahipleri için genel geçer bir kuraldır) Saygılarımla...

img

echo

18 yıl 11 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ