Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

firari gonzales

merhaba bişey sormak istiyorum gonzaleslerimden erkek olanı surekli olarak kafesi kemiriyor ve kaçmaya çalışıyor.hatta bir kaçgün önce kaçmış iki gün sonra bulup koydum kafese ama bir sessizlik ve agresiflik hali var.kaçma girişimleri devam ediyor bu konuda ne yapabilirim? dişi olan yeni yavruladı aile genişledi sorumluluk arttı da tüymeyemi çalışıyor acaba..:)))şimdiden teşekkürler

img

dehar

19 yıl 7 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yavru bakımından dolayı kafeste sıkılmış olabilirler. tekerlekleri yoksa mutlaka koy eğer varsa da dönüp dönmediğini bir kontrol et. ikinci ihtimal de dişleri biraz uzamış olabilir kemirmeleri için bir diş taşı koy veya tuvalet kağıdı rulosu da olabilir bulamazsan onu kemirip sıkıntılarını giderebilirsin. bir de yemeklerini koymayı ihmal etme. kafesin de demirini bir şekilde tamir et bir gün kaçıp da bulamazsan üzülürsünüz.

img

zofran

18 yıl 10 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tavsiyelerin için teşekkürler...diş taşı yardımcı olacaktır bebeklerime...kafeslerinde iki tane dönme dolap var ama kafese monte olanı kullanmıyorlar ayaklı almıştım önceden onu seviyorlar...ikiside kolay cevriliyor aslında..

img

dehar

19 yıl 7 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ