Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

İguana almayı düşünüyorum

arkadaşlar iguana almaya karar verdim fakat en ufak bi bilgim yok nasıl beslenirler pis bir hayvanmıdır nasıldır?? nasıl bilirsiniz? ve özel bir yurtta kalıyorum yani bi yurt odasında yaşabilirler mi? kafes falan...

img

faberge

18 yıl 10 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben de iguanamı satmak zorundaydım. ''acil satılık iguana ''ilanımı okuyabilirsin...

img

reptile

20 yıl 1 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba :::faberge::: iguana pis bir havyan değildir ben hayvandan ziyade arkadaş gozü ile bakıyorum çünkü sonuçta satın alacagın bir canlı ve dahada onemlisi sen onu kendine muhtaç bırakıyor olacaksın.Çok zor bir olayı yoktur ama onlar için belirli şartları vardır mesela igunun en onemli meselesi stres altında kalmaması gerekmekteder bunu yurt ortamında sağlaman gerekiyor sahsen bende okuyan bir kişi oldugum için biliyorum yurt biraz sakat bir ortam oluyor(biz orası oyleydi ama sizin orasını bilemem).Birde terrum içersini temiz ve sıcak tutman gerekiyor uvb ısık veya guneş ısını almalı içersindeki dıskıları hergun duzenli olarak atmalısın dıskı olayı eğitim alıyorlar vede uyguluyorlar bu cok kolay oluyor dusundugun gibi zor bir iş değil hergun suyunu yemegini ve yemek kırıntılarını temizlersen okeydir ama simdiden soyluyorum igular aslında cok aktiftirler odanda kaybedersen eğer butun yurt ayaga kaldırabilirsin.Bazı arkadaşlarda belki görmüşşündür alıp omuzlarında dısarda gezdirirler ohaddeye gelmen için neredeyse 1senefilan geçmeli cokiyibir ilgi igunun sanakarsı guvenive bilgi birikimin olmalıdır igular birazda ilgi isterler ve bu ilgiyi bulamazlarsa stres yapabilirler buda uzucu sorunlar yaratabilir.Aklında olsun yurtta sen yokken başka kişiler gelerek igunu sevme amaçlı onu incite bilirler igunun kendini koruma amaçlı yaptığı tepkiyi onlar alıgılayamaya bilirler ellerinden kacırabilirler başka kişiler yuzunden igunun rahatsız olmasını istemem. . . faberge bence iguana yurt ortamı için biraz sorunlu olabilir eğer gercekten iyibakabileceğin ve saygı duyabileceğin bir arkadaş arıyorsan ve bu sorumlulugu kaldırabilirsen al derim ama o arkadaşın bir canlı oldugunuda unatmamanı tavsiye ederim. Kendine daha yavas bir arkadaş secebilirsin sakın bukalemun alım deme 1hafta içerisinde oluceğini göreceksin ve cok sorunlu bir arkadaştır sana tavsiyem su kaplumbağası veya semender almandır bunlar daha rahat beslebilirsin tabiki bu benim nacizane gorusum.Başka sormak istediğin bir soru olursa lutfen cekinmeden sorunuz. saygılarımla. . . [email protected] buradanda bana ulaşabilirsiniz

img

xcvxc

19 yıl 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ