Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

Tavşanımın üzerinde piredende ufak böcek gördüm

Tavşanımı seviyorken üzerinde koyu kırmızı renkte up ufacık böcek gördüm bu neyin nesi? Tavşanımıda aldım alalı hiç yıkamadım. Ne yapim? Ve tavşanı temizlemek için neler gerekir? Saygılar...

img

__sheriff___

20 yıl 1 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selamlar Ev ortamında tavsanımızı yıkamak ona zarar verir ıslak bir bezle temizlenmeli . sonrada o ıslaklığı kuru besle alınmalı daha sonra tavsan kendini temizlemek icin yalıyacaktır... Bocek olayına gelince... beslendiği ve kaldığı yerin yada kümesin etrafını ve içini temizlemelisin dıskı kokuları her türlü hayvanı cekebilir... bol neşeli günler dilerim ikinizede.:)

img

wolf_alone

18 yıl 11 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

üzerinde gezinen O böceği temizlemek için naapmalıyım? ve herhangibir ilaç kullanmam gerekiyormu? Yoksa yıkarkan hafif sabunlu bezdir v.s ilaçlı bişey gerekirmi?,yada öle olurmu? Saygılar...

img

__sheriff___

20 yıl 1 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

eğer hem kokuyor hemde kirli görünüyorsa sabunla yıkamalısın fakat kafa kısmını es geçmelisin gözüne ve kulaklarına su ve sabun kaçmamalı bu tavsanımızı hem rahatsız eder hemde hastalıklara yol açabilir.. Dikkatli bir bicimde sabunlu bezle yıkaman yeterli olucaktır.. bence ilaç kullanmana gerek yok ama böcekleri görmeye devam edersen veterine danıs ne tür bir böcek oldugunu soyle ona göre ilaç yada temizleme tozu verir...

img

wolf_alone

18 yıl 11 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tavşanına 3 ay da bir klinikte antiparaziter ilaçlama yaptırman gerekiyor.tavşanınıda yıkamamalısın.

img

angoravet

19 yıl 4 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben bir böcek ilacı kullanıyorum tavşanım için. kuşlar için bir sprey içinmiş.. ama tavşanlar kullanabilirmiş. haftada 2 3 kez 15 cm uzaktan sıkıyorum

img

yosun1997

17 yıl 10 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

meraba yosun sana o ilacı kim önerdi bende almayı düşünüyorumda

img

uzay

18 yıl 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

peki pire veya bu pireden küçük şey için kullanılan ilacın ismi yok mu arkadaşlar .. bir tanıdığım tavşanı yavrulamak üzere ve bir an önce bunlardan kurtulması lazım yoksa yavrulara bulaşacak .. acil cevap lütfen ... [email protected]