Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

guinea pig lerle ilgili bir kaç sorum var acil

Merhaba ben eylül. en başta guinea pigimi özel mama dışında nelerle besleyebilirim? meyve senze vs. kullanabilir miyim? kafesine talaş yerine başka bir şey koysam olur mu? pigimi kendime alıştırmak için neler yapabillirim? ona en iyi nasıl bakabilirim?

img

hayvansever_eylul

16 yıl 4 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benimde guinea pig m var ben arada onu havuç lahana ve nadirende portakal(ama çok küçk parça çok verirsen isal olma riski var)veriorum Çok seviyorlar iki tane var daa alalı 3 ay oldu çok çabuk alışmadılar ama zamanla alışıoyorlar

img

serra424

16 yıl 3 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

maydanoz ve salatalık kabuklarına bayılıyorlar

img

omurcek

17 yıl 3 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Senin adına çok sevindim Eylül kafesin içine talaş koyöan en iyisi olur ama saman koyanlarda var ama ben tasiye etmem,guinea pigini kendine alıştırmak için bi havucu iyice yıka kurula ve dikey olarak dörte böl sonrada bir parçasını al ve ikiye böl sonrada havucu guinea pigine uzat elinden yesin aynen tavşan gibi :D böyle böyle kokuna ve eline alışır sık sık onunla oyun oyna zamanla sana alışıcaktır ama korkutmamaya ve yüksek sesle konuşmamaya dikat et bol şans...

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

http://www.jackiesguineapiggies.com/fruitandveg.html linkinde aşagıda bir tabak yapmış onun içindekileri verebilirsin bunlar kereviz brokoli, maydanoz, dolmalık biber, cherry domates, mısır, salatalık, havuc, marul (iceberg değil), elma, armut, karpuz (çekirdeksiz). domatesin yeşil sapının verilmemesi gerekiyor elma, armut, salatalıgın da kabuklu verilmesi gerekiyor. et ve süt ürünleri dietlerinde yok vejetaryanlar. Bunlar dışında arpa buğday verebilirsin bir de tabiki portakal portakalın günlük 8`de biri adambaşı (guineapigbaşı) ideal . bir de genelde problemleri c vitamini eksikliğinden oluyor ole hastalanınca damlalık veriolar onla damlatmaya üşenip suyuna katma tavsiyesinde bulunabilirim. sonra suyun tadı bozulduğundan içmekten vazgeçiyorlar diye okumuştum.

img

omurcek

17 yıl 3 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ