Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

Hamster Hastalık !!!!!!!!!................. yardım :((

az önce 7 aylık dişi hamsterımı elime aldığımda ön ayakları yani omuzlarından diyelim yanaklarına kadar olan bölegede derisinin altında sert, ufak, toplu igne başı büyüklügünde bezeler oluştuğunu gördüm,(birsürü) simetrik her iki taraftada var. ve yiyeceksakladığı keslerde değil çok daha geniş alanda ve daha bi omuznun üstüne doğru deri altında herhangi bir kaşıntı yok, yanlız 4-5gündür hiperaktif,aşırı hareketli ençok dikkatimi çeken bu, bir rahatsılığı var gibi görünöüyor fakat o şeyleri görünce çok endişelendim :( Nedir bunlar bilen varmı?? Avrupa yakasında bir veteriner arıyorum tavsiye edebiliceğiniz daha önce gittiğiniz biryerde varsa lütfen yazın güvenilir biri.. cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar

img

kentacdjs

18 yıl 11 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

internetten araştırdım fakat buna yakın bir hastalık göremedim. acaba aklıma takılan yiyecek kesleri bukadar büyümüş olabilrmi?? yani kafasının arkasında vüduyla orantısız (tüylerden belli olmuyor ele alıncabelli) yuvarlak şişlik var 2yandada benim ilk hamsterım daha önce böylebirşey yoktu içime kurt düştü ama çok hareketli-gözlerine baktım-kualklarına-burnuna akıntı vs bişey yok herşey normal gözüküyor. sizce ne olabilir ne yapmalıyım????

img

kentacdjs

ÖZEL MESAJ

bence en yakın bir kliniğe götürmelisin.

img

angoravet

19 yıl 4 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar geçti kendikendine.. biraz süt verdim yem olayına filan dikkat ediyorum artık belki yemden oldu belkide alerji gibi birşey yada böcek sokması. ama şimdi çok iyi hiçbirşeyi yok sıksık kont ediyorum çok sevindim düzeldiğine =)

img

kentacdjs

ÖZEL MESAJ