Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi İlanlar

Mesaj Ekle

GERÇEKTEN BİLGİLİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIMA İHTİYACIM VAR

3Aylık olan dünyalar güzeli Van kedimiz var.Ailecek onu çok seviyoruz.Fakat önemli bir sorunumuz var normalmi bilmiyorum.Balım tuvaletini yaptıktan sonra kendini temizlemiyor.Aklına gelirse ara sıra idrarını yaptığı yeri temizliyor fakat dışkısını yaptığı bölgeyi temizlemiyor buda sorun oluyor tabi.Ben ıslak mendille bazende yıkayarak temizliyorum ama onunda benimde hoşumuza gitmiyor bu.Arkadaşlar bu normalmidir benim bildiğim kadarıyla kediler temizliğe önem verir aslında oda kendini çok temizliyor yani temiz bir hayvan fakat bazı bölgeler hariç acaba özel bir sebebimi var.Yardımcı olacak bütün arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

img

ibaisik

16 yıl 5 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba benim de bir yaşında bir van kedim var..kendini temizlememesi normal değil,bence siz öyle alıştırmışsınız şimdi şımarıklığından öyle yapıyor :) bir süre yıkamayın,kokudan rahatsız olup kendi kendini temizleyecektir..olmazsa vücudunu yalarken yanında durun ve temizlemesini istediğiniz yerlere işaret eder gibi parmakla dokunun..yine yalamzasa elinizi ıslatın ve öyle dokunun,ıslanan yeri mutlaka yalayacaktır..kedilere içmek istemediği bir sıvıyı burnuna bir parmak sürerek içirebilirsiniz,bu durumda da işe yarar..pislenen bölgeyi yalamadan duramaz çünkü..

img

seray06

19 yıl 3 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sevgili Seray öncelikle beni aydınlattığın için teşekkür ederim.Fakat Balımın temizlenmekle ilgili hiçbir sorunu yok.Bütün gün yalanıyor kendini temizliyor bembeyaz ve pırıl pırıl tek sorunum dışkı bölgesi yani kuyruk altı bazen gerçekten sorun oluyor.Bazen acaba o bölgeye yetişemiyormu diye düşünüyorum şu aralar onu gözlüyorum.Yinede bilgilerinize ihtiyacım olacak sanırım.

img

ibaisik

16 yıl 5 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bazı kedıler bu t davranıslar gösterebılıyor bunun nedenlerı; 1-dışkıda varsaydıgımız kokunun kedın için itici oldugundanm boyle bırseye önem vermemesı 2-temizlik ıhtıyacının senın karsılıyor olmam alışkanlık edınmıs olmasına sebep olmus olabılır komık cözümleri var; 1-mamasını değiştir,dışkının kokusu değişsin 2-temizliğini yapmak yerıne yemegı tercıh edıcegı bır seyı kuyrugunun altına sür o bölge için yalama alışkanlıgını tekrar edinsin. 3-kedini pudrayla temizlemelisin yıkamak onun hoşlanmadıgı tarzdır 4-kedin eger erkekse yası 3 ü gecmısse kısırlastırmanı tavsıye edıyorum,erkek kedıler bu tarz davranısları dişiler kokularını iyi algılasın dıyede yapmaktalar..

img

teleskopakvaryum

16 yıl 3 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ