Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

Yeni kusum cok hareketsiz HELP! - 2.sayfa

arkadaşlar dün aldığım tahmini 2 aylık muhabbet kuşu çok hareketsiz. bütün gün duruyo. ne ötüyo ne kafeste dolanıo. daha hiç yemek yada su içtiğini görmedim.? ne yapmam lazım lütfen yardım edin:(

img

mydonose

18 yıl 8 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar benim kuşuma yardımcı olan veteriner hekim kuşlarımıza ASLA ishali kesmek amacıyla da olsa ekmek,patates gibi şeyler vermemezi söyledi.Sindirim sistemini alt üst ediyormuş.Bilginize.

img

elayzaa

18 yıl 11 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

erhan70 ekmeğin fazlasının kuşları şişmanlatacağı ve eğer alışkın değilse sindirim sistemini bozabileceği doğru ama inan felç konusunda hiç bir fikir yürütemiyorum.zahmet olmassa şu felçle ekmek arasındaki ilişkiyi bi açıkla. p.s. profesyonel lafı da gayet alakalı olmuş.

img

kechemen

20 yıl 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İşte yine çelişkili bir tedavi yöntemi daha.. Elayzaa arkadaşımızın danıştığı veteriner; sindirim sistemini alt üst edebileceğinden dolayı, kuşlarımıza ishali kesmek amacıyla da olsa ekmek, patates gibi şeyler vermememizi söylemiş.. Başka veterinerlere sorduğumuzda, hiçbir zararının olmayacağı gibi yararının olacağını da söyleyenler var! Patates sindirim sistemine iyi gelen bir besindir. Ancak kuşlarda sadece ishali durdurmak için verilmelidir. Ekmek de aynı şekilde öyle. Çünkü normal zamanlarda verildiği takdirde, kuşların vücutlarında yağlanmaya ve kilo alımına yol açar. Tabii bu durum da, uçma zorluğuna. Ben yaşadığı 9-10-13 yılları boyunca; ekmek, patates gibi (bazı arkadaşlarımıza göre zararlı olarak nitelendirilen) yiyecekleri de yiyerek, çok sağlıklı bir şekilde yaşayan kuşlar biliyorum. Ve sadece yaşlılıktan yada kaza sonucu ölen.. Ancak dediğim gibi herkes zıt şeyler söyleyebiliyor. Bu konuda ne yapacağımızı ben de bilemiyorum. Ve diyorum ki, bizler buraya "sahip olduğumuz bilgi ve deneyimlerimiz doğrultusunda" yazarız. Sizler aklınıza yatan, içinize sinen tedavi şekillerini uygulayın ve hatta daha da araştırma yapın.. Sonra aklınızda ? işareti kalmasın..

Minik meleklerimizle sağlık ve sevgi dolu günler..

img

blue1

20 yıl 1 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam Mydonose.. Öncelikle kuşunuz henüz çok minik. Size alışması elbette ki biraz zaman alabilir ancak alışabilmesi de, tamamıyle sizin elinizde. Ona bir bebeğe bakar gibi bakmalısınız. Tüm ilgi ve sevginizi gereğinden fazla göstermelisiniz. Ve benim herzaman söylediğim bir söz vardır; "muhabbet kuşu beslemek ciddi anlamda sabır ve zaman gerektirir" Bunu asla unutmayın !!! Sevgili ASYA arkadaşım çok güzel yazmış.. (ASYA'ya da buradan sevgiler..) Kesinlikle yılmayın! Ben ona da söylemiştim bunu, o da yılmadı. Sonuç ise harikaaa.. Miniğinizle hep sakin ve sevgi dolu bir sesle konuşmayı asla ihmal etmeyin. Sevdigi yiyecekleri, yemleri elinizle de yedirmeye çalışın. Size güven duysun. Birlikte bol bol vakit geçirin. Evde nerede olursanız, o da sizinle olsun. Onu çok sevdiğinizi hissetsin. Bunu gerçekten hissettiği takdirde, sevginize karşılık vermemezlik edemez yani asla kayıtsız kalamaz.

En kısa zamanda güzel haberlerinizi bekliyoruz.. Haydi bakalım kolay gelsin..

img

blue1

20 yıl 1 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm.daha önceki formlarda yazdım ama tekrar edeyim.ekmek,peynir,bira şarap gibi mayalı gıdalar kanatlı canlılar da özellikle muh.kuşu,kanarya,iskete,flor gibi ötücü ve kafese bağımlı kuşlarda içerdikleri maya dan dolayı önce sindirim sistemini bozar dahasında da sinir sistemini.sinir sistemi bazen kafa kısmından bazen de ayaklardan başlamak üzere ama daha çok ayaklardan başlamak suretiyle bozar,ayakların ardından kanatlar hareketsizlik gösterir ve yem,su içemeyecek duruma gelip ölür.gelelim kechemen arkadasımıza,öncelikle prof.nedir mecazi anlamda nasıl ve kime kullanılır onu öğrenmelisin.ardından da hiçbir zaman karşında ki kişiye kim olursa olsun beni ilgilendirmez ama geçmişte ardımda bıraktığım onca yıldan sonra senin karşıma çıkıp ta "açıkla"vs.gibi amiyane sözlerle biten bir soruya değil bu cevabım.yani sen öyle yazdın diye yazmıyorum kafasını karıştırdığın arkadaslarımızın bilgi edinmesi amacıyla yazıldı.

img

erhan70

18 yıl 11 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

pardon erhan bey aslında tarzım değildir ama o an farkında olmadan öyle yazmışım şimdi bu kaba ifadeyi burda düzelteyim. "açıklarmısın" ok? gelelim prof kousuna anlamını, kimler için kullanıldığını ne zaman kullanıldığını ...vs. biliyorum neyi öğrenip neyi öğrenmiycemi de kimseden öğrenecek değilim ilgin için teşekkürler hem madem bu dilin kullanımı konusunda yanlış kelimelere falan bu kadar takmışsınız başkalrının cümlelerinde, aslında olmayan yanlış kelime kullanımları olduğunu iddia ediyosunuz bence başkalarını bırakıp önce kendi anlatım bozukluklarınıza bi göz atın.="ardından da hiçbir zaman karşında ki kişiye kim olursa olsun beni ilgilendirmez ama geçmişte ardımda bıraktığım onca yıldan sonra senin karşıma çıkıp ta "açıkla"vs.gibi amiyane sözlerle biten bir soruya değil bu cevabım."

img

kechemen

20 yıl 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mydonose yazdı :
arkadaşlar dün aldığım tahmini 2 aylık muhabbet kuşu çok hareketsiz. bütün gün duruyo. ne ötüyo ne kafeste dolanıo. daha hiç yemek yada su içtiğini görmedim.? ne yapmam lazım lütfen yardım edin:(

img

Elifmina

6 yıl 9 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaslar dun muhabbet kusu aldım cok hareketsiz yemini yemiyor agızına alıp geri atıyor bide duz bir sekile uyuyor ayna aldım aynaya hic cıkmıyor yardım edin

img

Derman1

5 yıl 9 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

kuşum yumurtladı 6 tane yumurta vardı 4 tanesi çöp boş 2 tanesi civciv oldu 1 tanesi çok iyi dğeri yatıyor sesiz gözünü açmıyor dokunuyorum hareket etmiyor gırtlağı boş buz gibi ben ölmüş diye düşünüyorum diğerinede olmaması için ne yapmalıyım

img

ummitzal

1 yıl 1 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ