Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

bunu biliyor muydunuz?

tavşanlar çikolata yiyebilir ve kesinlikle körlük yapmıyor..ben bizzat kendi tavşanıma yediriyordum ve çok sağlıklıydı..

img

tafsin

18 yıl 10 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar yanlış beslenmeye bağlı sorunlar hemen şekillenmez,Tavşanların çikolata yemeleri onların sağlıklarını etkiler.özellikle buradan hiçbir dayanağı olmayan bir öneri,tavşan beslenmesi hakkında bir bilgisi olmayan kişileri yanlış yönlendirmiş olacaktır.

img

angoravet

19 yıl 4 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Angoravet''e kesinlikle katılıyorum. Tavşanınızı çok kötü günler bekliyor diyebilirim. Umarım çok acı çekmez ama öyle olmayacak.

img

kutbi

19 yıl 5 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

alıştırmışsın anladığım kadarıyla... ileriki sorunlar şunlar olcak körlük titremeler herhangi bir gözün etrafında oluşan beyaz cizgiler... alışkanlık yaptığından havuc yada marul gibi sekersiz seyleri yememeye baslıyacaktır.... hemen cikolata vermeyi kesmelisin pat diye sorun olmaz ilerde yaşamaman için hemen kesip ona özgün yiyecekler vermelisin

img

wolf_alone

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tafsin, bu eşsiz keşfin için çok sağol da bu kadar çabuk bir sonuca nasıl vardın onu anlayamadım. tam olarak beklentin neydi çikolatayı yuttuğu anda tavşanın kör mü olacak sanıyodun? bence iki denemeyle genelleme yapmaktansa bu işi uzun zamandır yapanların söylediklerini dinlemekte yarar var. hele hele yalan yanlış bilgilerle seneden daha az bilgi sahibi insanların da hata yapmasına özellikle de hayatı hakkında hiç bir söz hakkı olmayan (sayemizde) bir canlının hayatını tehlikeye atmasına neden olmak resmen cinayettir.

img

kechemen

20 yıl 2 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben bişey olcanı sanmıyorum o sadece kedi ve köpeklere körlük yapar.yinede madem siz deneyimlisiniz siz bilirsiniz...

img

selim90

18 yıl 11 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence de eger orada bilinen bir gerçek warsa yani çikolata tavsanlarda körlük yapiorsa sen bunun tersini ispatlamaya çalisma istersen.hemde küçücük bir canliyi deney olarak kullanarak...sen deneyimli olabilirsin ama demekki böyle bi_ey war ki söylenmis

img

yagmurcuk

18 yıl 10 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yağmurcuk,Ben bişey idda etmiyorum 2 yıldır beslediğim tavşanlarım var onlara çok çikolata verdim ama hiç bir şey olmadı.

img

selo15

18 yıl 10 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ