Yazan Mesaj
Gönderilme Tarihi : 08.09.2005 20:21:50        Mesaj Id : 18216   Cevap ver    Bu mesajı bildir

merhaba bikacsey sormak istiorm. birincisi bn tavsanıma genellkle maydonoz havuc ve leblebi ile besliorm yaklask 10 aydır. bi sakncası varmı? bide mesela evde fasulye pişiosa onun çiğ halnden fln veriorm. ikincisi tavsanm kafesnde hep aynı yere çiş yapıo ama kafesi buyuk olmasna rağmen çiş yaptığı yern üstüne yatıo. mendille siliim diorm imkanı yok yernde durmuo kacp gidio. bide eskiden kucağımıza gelirdi kendiliğinden şmdi kesnlikle gelmio. acaba kucağa alnca dışarı goturcm diye mi korkuyo bilmiorm kucağıma alnca duruo ama acaip tüy bırakıyor .verdiğiniz bilgiler için cok tesekkur ederm ck faydalı oluyor.
Gönderilme Tarihi : 12.09.2005 21:25:06        Mesaj Id : 18217   Cevap ver    Bu mesajı bildir

merhaba angoravet. dedıgın lınktekı cevaplarını okudum. bana bırde su bit olayı ve 15 gunluk yavru tavsanın annnesı olmadıgı ıcın sut ıhtayacını nasıl karsılayacagımı soyleyebılırmıısn. bırde benımkıler cıek yapraklarını cok sevıyor. yeselıkle su ıcmelerı onları ıshal yaparmı. benım mesajtakı cevabımı okursan daha ayrıntılı yazdım. cok tesekkurler.sanırım sızde bır tavsan veterınerısınız??*
Gönderilme Tarihi : 12.09.2005 21:26:27        Mesaj Id : 18218   Cevap ver    Bu mesajı bildir

merhaba angoravet. dedıgın lınktekı cevaplarını okudum. bana bırde su bit olayı ve 15 gunluk yavru tavsanın annnesı olmadıgı ıcın sut ıhtayacını nasıl karsılayacagımı soyleyebılırmıısn. bırde benımkıler cıek yapraklarını cok sevıyor. yeselıkle su ıcmelerı onları ıshal yaparmı. benım mesajtakı cevabımı okursan daha ayrıntılı yazdım. cok tesekkurler.sanırım sızde bır tavsan veterınerısınız??*
Gönderilme Tarihi : 13.09.2005 22:02:46        Mesaj Id : 18219   Cevap ver    Bu mesajı bildir

cok cok tesekkurler. ınan cok yogun oldugumdan bır turlu vet e gıdememıstım. sen hızır gıbı yetıstın derler ya aynen oyle oldu. ınan sen bu işi cok iyi biliyosun bence. verdıgın bılgıler ıcın cok tesekkurler.kesınlıkle cok faydalı oldu.
Duisburg
Gönderilme Tarihi : 19.09.2005 09:07:55        Mesaj Id : 18220   Cevap ver    Bu mesajı bildir

selam angoravet ben sana tavsanin bir düzene girmesi icin ne yapmam lazim onu sorcam benim tavsanim 1,5 aylik kafes te besliyorum pet yem yiyor ben yeni oldugum icin tavsan bakimin da siz den aldigim bilgilerle bakiyorum bir de tavan lar karan likta ken di baslarina kaldik larin da korkar larmi tuvalet eyitimi icin benim koydugum kaba 10 gun dür yapmadi onlan oynuyor sadece bilgilerinizi paylasirsaniz cok memnun olurum saygilar
İstanbul
Kartal
Gönderilme Tarihi : 27.09.2005 09:18:27        Mesaj Id : 18221   Cevap ver    Bu mesajı bildir

uçankuş öncelikle tavşanlar karanlıktan korkmazlar.Daha da ötesi onlar gece aktif olan hayvanlar olduğu için karanlığı çok severler.Tuvalet kabına dışkılarını sürekli koy,kokuyu bulduğu yere tuvaletini yapacaktır.Tavşanının düzene girmesi için onu günde bir kez akşam üstü,hergün aynı saatte beslemelisin.Hergün önünde su ulundurmayıda ihmal etme.
Duisburg
Gönderilme Tarihi : 27.09.2005 22:52:30        Mesaj Id : 18222   Cevap ver    Bu mesajı bildir

tesek kurler vermis oldunuz bilgiler icin angoravet
Duisburg
Gönderilme Tarihi : 05.10.2005 22:35:03        Mesaj Id : 18223   Cevap ver    Bu mesajı bildir

selam tavsanin hasta oldunu nerden anlarim ? hamile tavsan neden ölü yavru dogurur ,olmamasi icin neler yapilir? tavsana kötu davran manin sonun da neler olabilir? ve birde tavsanin vem verme duzeni nasil olmali?
Gönderilme Tarihi : 30.10.2005 12:50:49        Mesaj Id : 18224   Cevap ver    Bu mesajı bildir

:))) angoravet türkiye seninle gurur duyuyor :) walla geceleyin tavşanlar birer jandarma SAS komandosu gibilerdir :) hareketli ve her önüne geleni elleme duyu sezme varsa koltuk kablo yeme :) gibi faliyetlerde bulunurlar :) angoravet sayfa işi ne oldu bak askerden izine geldim msn de görüşek ben bişiyler ayarlayama çalışırım...
İatanbul
Gönderilme Tarihi : 12.11.2005 17:21:24        Mesaj Id : 18225   Cevap ver    Bu mesajı bildir

benım tavsanım yaklasık olarak 3,5 aylık tuvalet egıtımı vermeye calısıorum ama bır turlu ogrenmıo bundan oncede wermeye calıstım ama werım alamayacagımı bu sıteden ogrendım ama artık verım almak ıstıorum...bazen tavsanım dısardayken kendısı yuvasına gırıp yuvasındakı tuvalet kabına tuvaletını yapıor ama bu herzaman olmuyor ve genelde zıpladığı anda yapıyor tuvaletını.veterınere sordugumda bunun gecıcı bır durum oldugunu kaslarının daha tam gelısmedıını soyledı acaba bu dogrumusur? yardımcı olursanız cok sewınırım
İstanbul
Kartal
Gönderilme Tarihi : 16.11.2005 17:35:56        Mesaj Id : 18226   Cevap ver    Bu mesajı bildir

celestia ,tavşanın erkek ise zıplayarak idrar yapması normal,bunu genellikle çevreyi işaretlemek amacıyla yaparlar.Eğitimin tam olması için kafesinde düzgün olması önemlidir.
İatanbul
Gönderilme Tarihi : 17.11.2005 23:05:12        Mesaj Id : 18227   Cevap ver    Bu mesajı bildir

evet tawsanım erkek. yuvası kesınlıkle cok duzgun herseyı yerlı yerınde ve saklanmak ıcın bır yuvası daha war ıcınde kafesının.ama genede ogrenemıo acaba yasından olabılır mı 3,5 aylık olmasıyla alakalı olabılır mı
İatanbul
Gönderilme Tarihi : 17.11.2005 23:07:08        Mesaj Id : 18228   Cevap ver    Bu mesajı bildir

bı de bu ısaretlemeler bellı bır sure sonra ecıcek mı bu arada cok tesekkur ederım cewaplarınıs ıcın
Gönderilme Tarihi : 19.11.2005 10:32:11        Mesaj Id : 18229   Cevap ver    Bu mesajı bildir

belli bir süre sonra gecicek bu sefer gıdıgın altındaki alt dudagındaki sıvı ve tüy yoluyla işaret bırakmaya baslıyacak gıdığını sürdügünde bunu anlarsın... tuvalet alışkanlığınıda verebilirsin yaşı halen musait tuvalet alışkanlığı başlığı yazıyı dikkatlice okursan başarırsın...
İatanbul
Gönderilme Tarihi : 19.11.2005 20:03:11        Mesaj Id : 18230   Cevap ver    Bu mesajı bildir

çok tesekkur ederım saten ole yapmaya basladıı yardımlarınıs ıcın tesekkurler