Yazan Mesaj
Gönderilme Tarihi : 13.09.2005 22:02:46        Mesaj Id : 18219   Cevap ver    Bu mesajı bildir

cok cok tesekkurler. ınan cok yogun oldugumdan bır turlu vet e gıdememıstım. sen hızır gıbı yetıstın derler ya aynen oyle oldu. ınan sen bu işi cok iyi biliyosun bence. verdıgın bılgıler ıcın cok tesekkurler.kesınlıkle cok faydalı oldu.
Duisburg
Gönderilme Tarihi : 19.09.2005 09:07:55        Mesaj Id : 18220   Cevap ver    Bu mesajı bildir

selam angoravet ben sana tavsanin bir düzene girmesi icin ne yapmam lazim onu sorcam benim tavsanim 1,5 aylik kafes te besliyorum pet yem yiyor ben yeni oldugum icin tavsan bakimin da siz den aldigim bilgilerle bakiyorum bir de tavan lar karan likta ken di baslarina kaldik larin da korkar larmi tuvalet eyitimi icin benim koydugum kaba 10 gun dür yapmadi onlan oynuyor sadece bilgilerinizi paylasirsaniz cok memnun olurum saygilar
Duisburg
Gönderilme Tarihi : 05.10.2005 22:35:03        Mesaj Id : 18223   Cevap ver    Bu mesajı bildir

selam tavsanin hasta oldunu nerden anlarim ? hamile tavsan neden ölü yavru dogurur ,olmamasi icin neler yapilir? tavsana kötu davran manin sonun da neler olabilir? ve birde tavsanin vem verme duzeni nasil olmali?
İatanbul
Gönderilme Tarihi : 12.11.2005 17:21:24        Mesaj Id : 18225   Cevap ver    Bu mesajı bildir

benım tavsanım yaklasık olarak 3,5 aylık tuvalet egıtımı vermeye calısıorum ama bır turlu ogrenmıo bundan oncede wermeye calıstım ama werım alamayacagımı bu sıteden ogrendım ama artık verım almak ıstıorum...bazen tavsanım dısardayken kendısı yuvasına gırıp yuvasındakı tuvalet kabına tuvaletını yapıor ama bu herzaman olmuyor ve genelde zıpladığı anda yapıyor tuvaletını.veterınere sordugumda bunun gecıcı bır durum oldugunu kaslarının daha tam gelısmedıını soyledı acaba bu dogrumusur? yardımcı olursanız cok sewınırım
İatanbul
Gönderilme Tarihi : 17.11.2005 23:05:12        Mesaj Id : 18227   Cevap ver    Bu mesajı bildir

evet tawsanım erkek. yuvası kesınlıkle cok duzgun herseyı yerlı yerınde ve saklanmak ıcın bır yuvası daha war ıcınde kafesının.ama genede ogrenemıo acaba yasından olabılır mı 3,5 aylık olmasıyla alakalı olabılır mı
İatanbul
Gönderilme Tarihi : 17.11.2005 23:07:08        Mesaj Id : 18228   Cevap ver    Bu mesajı bildir

bı de bu ısaretlemeler bellı bır sure sonra ecıcek mı bu arada cok tesekkur ederım cewaplarınıs ıcın
İatanbul
Gönderilme Tarihi : 19.11.2005 20:03:11        Mesaj Id : 18230   Cevap ver    Bu mesajı bildir

çok tesekkur ederım saten ole yapmaya basladıı yardımlarınıs ıcın tesekkurler
Duisburg
Gönderilme Tarihi : 07.12.2005 23:25:03        Mesaj Id : 18231   Cevap ver    Bu mesajı bildir

sev gili angoravet benim tavsanim ses cikariyor 1 aydir disariya tepkisini böyle gösteriyor artik bu hep ayni ses tarzi var 5 aylik disi tavsan . birde kilosu yasina göre 1,5 kilo normalmi tesekkurler
Gönderilme Tarihi : 23.12.2005 14:47:26        Mesaj Id : 18234   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Merhaba Ben tavşan beslemeye başladım Ama onu Pet Shoplardan almadım Onu sokak satıcılarında eziyet edilirken gördüm ve aldım Henüz veterinere götürmedim ama cinsi gibi şeyleri bilmiyorum Onu havuç ve marulla beslememi söylediler ama yazılanları okudum ve yem yediklerini öğrendim İlk olarak ne yapma gerkiyor öğrenebilir miyim?
Gönderilme Tarihi : 23.12.2005 15:10:23        Mesaj Id : 18235   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Merhaba Ben tavşan beslemeye başladım Ama onu Pet Shoplardan almadım Onu sokak satıcılarında eziyet edilirken gördüm ve aldım Henüz veterinere götürmedim ama cinsi gibi şeyleri bilmiyorum Onu havuç ve marulla beslememi söylediler ama yazılanları okudum ve yem yediklerini öğrendim İlk olarak ne yapma gerkiyor öğrenebilir miyim?
Gönderilme Tarihi : 26.12.2005 12:50:50        Mesaj Id : 18237   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Angoravetden nasıl yem alabilirim?
Türkiye
Talas
Gönderilme Tarihi : 05.11.2006 23:35:46        Mesaj Id : 18242   Cevap ver    Bu mesajı bildir

ACİLLL selamın aleykum bende yavru tavşan var ama benim ki herkesinkinden farklı benim ki daha gozleri açılmamış ama annesi var bakmıyor 5tanesini oldurdu bende bunu aldım şu an yaşıyor 1 gun oldu alalı ne yapmalıyım bi bilgi verseniz bilgileri bekliyorum Saygılar.
Ankara
Kurtuluş
Gönderilme Tarihi : 07.11.2006 23:47:41        Mesaj Id : 18243   Cevap ver    Bu mesajı bildir

slm giorgi hangi ilde oldugunu yazarsan aynı yasta yavrusu olan arkadaslar kendi tavsanlarının altına koyabilirler veya biberona eldiven parmağı gecirip ucunu delerek günde iki kez süt vererek besleyebilirsin yavruyu. bol evcilli günler
İstanbul
Kartal
Gönderilme Tarihi : 22.02.2007 23:15:27        Mesaj Id : 18244   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Tavşan dostları genelde pek site önermem ama kemirgenlerle ilgili çok aktif bir forum adresi vereceğim.Yararlanmak isteyenler olabilir.Tavşan,hamster ve ginepiglerle ilgili baya güzel bilgiye rastladım. www.hamsterworld.org
Samsun
Gönderilme Tarihi : 10.12.2007 09:52:27        Mesaj Id : 18248   Cevap ver    Bu mesajı bildir

merhaba bende 2hafta önce bir tavşan sahibi oldum.sanırım 1,5 aylık bir tavşan cinsini blimiyorum daha veterinere götürmedim.ama erkekmiş. 1) tuvalet eğitimi ile ilgili bir sorum olacak bi tuvalet kabı aldım.ilk başta içine şu kemirgenler için satılan talaşlardan aldım ama tuvaletini yapmadı.bende gazete kağıdı+kağıt havlu koydum ama çok çabuk kirletiyor.günde en az 2 kez değiştirmek zorunda kalıyorum bunun için ne yapabilirim? 2) tuvaletini geçen gün başka bir yere daha yapmış yuvasında(yuvasını dışarıdan almadım büyük bir karton koliye koydum altına gazete kağıdı serdim)şimdi 2 ayrı yerede tuvaletini yapıyor ne yapabilirim? 3)tavşanım 1,5 aylık olduğundan ona hangi yiyecekleri verebileceğim konusunda kararsız kaldım.şu anda havuç marul gibi yiyecekleri tüketiyor.suyunu da veriyorum.pelet yem buralarda satan yok.aslında burda çok veteriner olmasına rağmen çoğu hamster deyince köpek cinsi zannediyor.samanı da en yakın zamanda temin edeceğim tam olaarak ne ile besleyebilirim ayrıca hangi yiyecekten ne kadar vereceğim konusunda da kararsız kaldım??