Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

Arkadaşlar lapistes besliyenler için yardım!!

Arkadaşlar benim küçük bir akvaryumda lapistes beslemeyi düşünüyorum ama ısıtıcı yok sadece filtre alacam..Havalar ısındıgı için..Bir Sorun olurmu???Oda sıcaklıgı 18-25 arası!

img

teory

16 yıl 6 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hiç bir şey olmaz,balık hayatında başarılar....

img

btorik

20 yıl 6 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hiç bir şey olamz ama balıklarından yavru alabilmek için kesinlikle bir ısıtıcıya ihtiyacın olduğunu düşünüyorum , ama bi yanlışım varsa lütfen bilgili arkadaşlar düzeltsin eğer yaza almayacaksan kışın kesinlikle almalısın aksi taktirde emek verdiğin bu balıkları yaşatmak için yazın verdiğin emeğin 2 katıını verirsin belki karşılığını bulamassın...

Arkadaşlar, Lepistes gibi bakımı bu kadar yaygın bir balık hakkında bu kadar basit konular hakkında nasıl bu kadar kesin şekilde yanlış bilgi verebiliyorsunuz???? lepistesler için OLMASI GEREKEN su sıcaklığı 26 derecedir. ve bu su sıcaklığı SABİT olmalıdır. 18-25 gibi bir sıcaklık aralığı kabul edilemez bir değerdir. bu şartlarda beslenecek balık için beyaz benek hastalığı kaçınılmazdır. yazın da eğer su sıcaklığı 26 ya ulaşmıyorsa, ısıtıcı kullanılmalıdır. Lütfen emin olmadığınız konularda ya biraz araştırma yapın yada kesin cevaplar vermeyin. bir lepistes dahi olsa canlı bir varlığın yaşaması için gerekli şartların sağlanması zorunludur. Moderatör arkadaşların da bu konularda duyarlı davranmasını rica ediyorum. böyle köklü bir sitede moderatörlük yapan kişilerin bu gibi basit bilgileri biliyor olduğundan şüphem yok. teşekkürler.

img

tamano

16 yıl 1 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ARKADASIM HAKLIDIR.LEPISTES UYGUN SICAKLIK BULMAYINCA ZAYIFLAR VE OLÜR BUNUN NEDENI YEM ALMAMASIDIR BALIKLAR ISI DERECELERINDE ARTIS OLDUGUNDA YEM ALMALARI ARTAR ISI DUSTUJCE RUTİN HAREKET EDERLER VE TEHLIKELIDIR.EN AZINDAN 20 DERECE OLMALI SU

img

kizimdost

18 yıl 10 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ