Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

RENK SIKAYETCILERI BURAYA

BAKTIM COGU ARKADAŞ RENK KORKUSU İÇİNDE.BU MEVSİM SAAN GİLLER FAMILYASI JAPONLAR VE LEPISTES DAHIL ISININ ARTISI ILE FAZLA HAREKET EDER,RENK DEGISIR HELE ISIK VARSA .JAPONDAN YAVRU ALMAK ISTIYORSANIZ DAMIZLIKLARINIZI IKI DISI BIR ERKEK OLARAK AYARLLAYIP AKVARYUMA ATIN.ERTESI GUN CUVALIN IPLERI OLUR VARDIR YA HANI SARKAR ONLARDAN DEMET YAPIN TABANA TUTTURUN VEYA YUZER DURUMDA BIRAKIN.CANLI YEM VERIRSENIZ HARIKA OLUR.3GUN SONRA CUVALIN USTUNDE YUMURTALAR YAPISIR HEMEN TOPLAYIP BASKA AKVARYUMA KOYUN SICAKLIK 25 SPPER OLUR.48 SAATTE YAVRULAR CAMA YAPISIR.YAVRULAR ILK BESIN KESESINDEN TUKETIR 1GUN VERILMEZ ERTESI GUN SUNGERE YUMURTA SARISINI SURUN HAFIF ISLATIP SIKIN HEMEN YEMEYE BASLARLAR.BURAZ BUYUYUNCE TOZ YEM HATTA MUMKUNSE ARTEMIA VERILMELI.BILGI ALMAK ISTERSENIZ SEVE SEVE

img

kizimdost

18 yıl 9 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

utanarak bir sorum olacak bende 2 adet japon var bunların cinsiyeti nasıl belli oluyor..? utanmak sadece bilgim olmamasındandır :)

img

rebelbluee

19 yıl 7 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim bildiğim kadarıyla arka yüzgeçlerinden belli oluyormuş yanı kuyruğundan... ama tam anlamıyla bende bilmiyorum :) bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp demişler :D

img

denizyildizi

16 yıl 9 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

japonların kuyrukları ile dışkıyaptıkları yer arasında yüzgeç vardır işte bu yüzğeçler 2 taneyse o balık erkek bir taneyse dişidir.

img

seninkulunum

16 yıl 3 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu arada benimde renk şikayetim var. bizim lepisteslerin yani yavru lepisteslerin babaları kırmızı niye yavrularda kırmızı oluyoki. kırmızıdan bıktım artık sarı olsunlar :)

img

seninkulunum

16 yıl 3 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

şu yavru yemlem konusunda biraz sıkıntım war yumurta sarısı ne şekilde vermeliyim yavrular ben haşlayıp yumurtayı ondan sonra ezip toz halinde suyun içine atıyorum ama onu yediklerini hiç görmedim yardımcı olursan sevinirim

img

joınmeındeath

16 yıl 1 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkürler

img

muratsucu

15 yıl 7 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ