Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

yavru finch anneden ne zaman ayrılmalı...

slm. o hiç cevap alamadığım mesajda adı geçen yavru şu an iyi. ancak anne babası galiba yeniden çiftleşecek. bu yüzden yavruyu yuvaya yanaştırmıyorlar. hatta dövüyorlar. yavru yuvadan uçalı 2 hafta oldu bu arada.

img

erdemkilic81

19 yıl 2 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba Tercih senin yapılacaklar madde madde. 1. Yuvayı al. 2. Fınch sayısını arttır. Dişi at. 3. Erkegi al. 4. Yavruyu al. Ne yaparsan ne olur. 1. Yavru dayaktan kurtulur. Yeniden ciftlesmek ıcın dişin güç toplar. Daha verimli olur. Ömrü uzun olur. 2. Gene çiftleşme olur. İlgi dağılır. Bir iki fiske ile yavru takılır. Yenı yavrulara bakmasına izin verirler hatta o yeni koyacagın dişi de bakar. 3. Anne kız takılsınlar semirsinler. Biri büyüsün biri hazırlansın. 4. Yavruyu al. Üç gün annesi bir taraftan yavru bir taraftan durmadan cik cik ötsünler.Başka odaya al veya sabret. Çiftleşme olsun. Sevgiler.

img

orhanarer

20 yıl 4 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm benim yavru acayip tembel ya hala babasından yemek istiyo anne hiç beslemiyo desem yeridir. hatta anne oldukça gıcık yavruya ayırırsam yavru beslenemeyip ölür diye korkuyorum. ne yapmalıyım

img

erdemkilic81

ÖZEL MESAJ

finch lerle ilgili sorunlarınıza yanıt arıyorsanız www.hintbulbulu.com.tr.tc adresine bekleriz....

img

nazar

20 yıl 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bir sene sonra bile besler. Hatta digerleri de sosyalliklerinden kaynaklanan bir sey. Baslarda mama hazirla veya soyulmus yem verirsen alisir. Sebze meyve de verebilirsin. Kemik kumda. Ama tavsiyem bunları yaparken yuvayı çıkar. Bir hafta sonra ayırırsın. Mümkunse tunek sayısını arttır. Yavruyu ayırınca yuvayı da tekrar koyarsın.

img

orhanarer

ÖZEL MESAJ

slm arkadaşlar. bi sorum daha alacak. hintbulbulu.com.tr.tc. ye de yazdım belki burdanda cevap gelir benim finch lerin yanına yeni bir çift koydum ancak bu yeni erkek benimklini dövdü. kızda benimkilerin yuvasına yattı bende ayırmak zorunda kaldım. salma gibi bir kafeste bakıyordum hepsi bir arada çok güzel olacaktı ama bu güzelliği yeniler bozdu. şimdi denediğim yöntem şu: ilk olarak yeniler çiftleşene kadar bekliyeceğim yuvayı sahiplendiklerinde işse aradaki bölmeyi açacağım sizce işe yararmı? cevap bekliyorum. bu arada benimkiler mutasyondu. bu yeni erkek sanırım safkan benekleri tüz dizilimi tamamen orjinal. ama dişi sanırım mutasyon. bakalım yavrular nasıl olacak...

img

erdemkilic81

ÖZEL MESAJ

Selam Nasil davranacaklari belli olmaz es bile degistirirler. Zaman icinde. Salma gibiyse fazladan yuva as veya tek bir erkek veya tek disi daha ilave et. Kavgalarda ve yuva kapmalarda hic biri tek hedef olmasin. Tek erkegin es kapmak icin otusu. Tek disinin arada kalisi veya yavrulara yardimini gozlemen ilginc olacak.

img

orhanarer

ÖZEL MESAJ