Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

LÜTFEN ACİL YARDIM GEREKİYO!!!!!!!!

ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM EDİN KAPLUŞUMA BİŞEYLER OLDU.4 AYAKLARININ TAM DİPLERİ VE BAŞINI KABUGUNA SOKTUĞU YER BAYA ŞİŞMİŞ VE RENGİ AÇILMIŞ.NAPICAMI BİLMİYORUM AMA ÇOK KORKUYORUM ONA BİŞEY OLMASINDAN.SUDAN MI OLDU BİLMİYORUM ISITICI KULLANMIYORUM HENÜZ ALMAMIŞTIM NEDEN BÖYLE LÜTFEN YARDIM EDİN...

img

chıstına

18 yıl 9 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ama sen niye ısıtıcı kullanmıyorsun???

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

HAVALAR SICAK DİYE BİŞEY OLMAZ SANDIM AYRICA HERGÜN GÜNEŞE ÇIKARIYORUM.ŞİMDİ NOLUCAK LÜTFEN YARDIM EDİN YA RESMEN BALON GİBİ OLMUŞ AMA ÇOK HAREKETLİ SÜREKLİ SUDA HAREKET EDİYO

img

chıstına

ÖZEL MESAJ

ısıtıcı yoklugundan kaynaklanan bir sorun değildir bu kesinlikle,şu havalarda ısıtıcı yoklugu kapluşu hasta olacak kadar etkilemez ben vakit kaybetmeden veterinere goturmeni oneriyorum.

img

golyad

19 yıl 4 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ŞUANDA VETERİNERE GÖTÜREBİLECEĞİMİ SANMIYORUM AİLEM KAPLUMBAĞA BAKIMINI BOŞ İŞ OLARAK GÖRÜYO VE BANA KAPLUŞUMLA İLGİLİ BİŞEY YAPMAMA İZİN VERMİYOLAR BU SAĞLIĞI İÇİN BİLE OLSA.BENDE HENÜZ ÇALIŞMADIĞIM İÇİN KENDİMDE GÖTÜREMİYORUM AMA BİLEN BİRİ VARSA KAPLUŞUMUN NEDEN BÖYLE OLDUĞU HAKKINDA LÜTFEN BANA YAZIN GERÇEKTEN KAPLUŞUMU KAYBETMEK İSTEMİYORUM 3 SENEDİR BERABERİZ VE HİÇ AYRILMADIK...

img

chıstına

ÖZEL MESAJ

sanırım böbrek rahatsızlığı var. belirtileri kabukta ve deride kızarıklık, şişmiş ve ödemli bacaklar. bakteri ve soğuk kış koşullarından kaynaklı. antibiyotik tedavisi şart. günde 3-5 arası "marboxyl" 0,5 ml/kg başı enjeksiyon gerekir. bunu da ancak veteriner yapabilir. enjeksiyon üstteki bacaktan yapılır. sana başka şekilde yardımcı olamiyorum. veteriner şart. tabi senin anlattıklarından yola çıkıyorum, kesin böyledir diyemiyorum. aşağıdaki linkte aynı şekilde rahatsızlanmış bir kaplumbağanın resmi var. benzerlik varsa karşılaştır.

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

http://www.wasserschildkroete.de/k-Nierenentzuendung%20bei%20Schildkroeten.htm bahsettiğim link prdn.

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

YARDIMLARIN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER RESİME BAKTIM ORDAKİ KADAR ŞİŞLİĞİ YOK AMA YİNEDE ORDAKİ RESİM GİBİ ŞİŞLİKLERİ VAR ŞİMDİ NAPICAM BİLMİYORUM VETERİNER NERDE VAR ADRESİNİ BİLİYOSAN YAZABİLİRMİSİN AYRICA BANA NE KADARA MAL OLUR BUNLARI YAZARSAN ÇOK SEVİNİRİM ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER

img

chıstına

ÖZEL MESAJ

selimiye hayvan hastanesi var.kadıkoye giderken.marmara universitesi,siyami ersek hastanesinin oldugu yolda.orda kabarık faturayla karşılaşmazsın.hatta ilaç kullanmazlarsa sadece eczaneden su ilacı alıcaksın seklinde tavsiyede bulunurlarsa para bile vermeden cıkarsın.vakit kaybetmeden veterinere gitmeni onermistim halen beklemektesin umarım bu onerimi ciddiye alırsın.

img

golyad

ÖZEL MESAJ

tabi istanbulda oturdugunu umuyorum..

img

golyad

ÖZEL MESAJ