Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Balık ile kaplumbağa aynı akvaryuma yaşarmı ?

Bnm 2 tane japon balığım var bide kapluşum var aynı akvaryumda yaşarlarmı ?

Japon soğuk su balığıdır su sıcaklığı 25 derece altında olmalı kaplumbağa ise tropik canlı su sıcaklığı 28 dercedir eğer hastalanırsa 30 derece sence olurmu. Kaplumbağa yakalarsa japonlarınının kuyruklarını koparır hatta büyüdüğü zaman balıklarını yer. Kaplumbağaya hiç bulaşma. Hadi diyelim kjaplumbağa 5 cm iken zorlayarak oldu ya kaplumbağa 15-20 cm olduğu zaman ne yapacaksın. Hem kaplumbağalar akvaryumu aşırı kirletir bilirsin akvaryumları kötü kokar , japonlarına yazık olur.

img

frozen

18 yıl 3 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bildiğim iyi oldu:))

ya bende benjamine balık almak istiorum ne alsam yanına? 12 cm bu arada benjaminin boyu?... ya en kötü yer sorun diilde böle çöpçü falan alsam ona hem temizler, ya bunun yemicee bi balık yokmu tatlı su:D

Balina alabilirsin ecixcim, heralde Benjamin bir ona birşey yapamaz :))) Yok, balığa yazık olmadan, kaplumbağaya yazık olmadan, birlikte huzurlu bir şekilde bakabileceğin bir balık mümkün değil ecixcim. Çöpçü zaten aslında çöpçü değil, yani bahtsız bir isim, sanılanın aksine öyle pislikle beslenen akvaryumu temizleyen bir hayvancık değil. Bırak Leydi Benjamin tek başına akvaryumda hükmünü sürsün :)

img

pinar1112

16 yıl 11 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ne alsanız saldıracaktır.Ayrıca en kötü yer demissiniz ama frozen daha iyi bilir japonbalıgı gibi bazı türlerde kaplumbagaların A vitamini sentezini etkileyen bir enzim var.Bu yüzden yanına balık koyarken iyi secim yapmaya dikkat edin.

img

huleyn

16 yıl 1 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

herkes çok şaşırıcak biliorum ama benjaminin 4 balık arkadaşı var akvaryumunda :D resimlerini ekleyeceğim detayları anlatıcam

bende akvaryumda balıklarımla beraber besliyorum kaplumbamı hemde canlı doğuran grubuyla:D lipistes moli vb. ilk zamanlar (küçükken) bişi yapmıodu tospim ama şimdi 14cm civarına geldi gecenlerde fark ettim gecebalıklar karanlıkta uyurlarken tospim yanaşıo ve yiyo:D e mecburen şimdi ayırdım ona yeni bi akvaryum yapıyorum kocaman, güneşlenme salonu yüzme salonu vs olacak akvaryumunda:D yani doğasında var yemek yemek:p tavsiyem bi süre sonra ayır tospini balıklardan.... yoksa balıkarını bi sabah göremeyebilirsin...

img

bonussss

16 yıl 8 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim kaplumbağam 2 yaşında ve kocaman adı ADA, akvaryumunda 3 cichled, 2 yunus, 2 mücevher ve bir yaşayan kaya cinsi balıklarla sorunsuz yaşadı 1 sene boyunca tabi ben balıkları ADA`nın boyuna göre aldım önce biraz saldırdı ADA balıklara ama baktı balıklarda ona saldırıyor bıraktı saldırmayı ve yaşadılar şimdi balıklarım yok ADA yalnız ama yaz sonunda tekrar alıcam ben bi sorun yaşamadım. Ama çöpçüleri affetmediler ADA haricinde balıklarda yedi çöpçüleri. Bilemiyorum belkide benim kapluş çok hırçın değildir balıklara karşı hatta onlar gidince depresyona girdi :(

img

aslolanaslan

15 yıl 9 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet aynı hevese ben de kapıldım geçen yaz.frozen beni de uyarmıştı ama denemek istedim :) bebek kapluşum BADEM ve lepistes başta olmak üzere 10-15 tane canlı doğuran gurubu balıkım birlikte mutlu mesut yaşadılar bir süre.ama 2 ay önce balıklarım hızla azalmaya başladı..hastalık diye düşündüm önce ama ortada tek bir ölü balık hatta kılçık bile yoktu :( anladım ki kapluşum BADEM artık bebek değil,genç bir avcıya dönüşmüş.gece o dehşet anını kameraya almayı başardığımda inandım.şu an sadece 6 cm olan BADEM kalan 3 balıkla brlikte yaşıyor sipariş ettiğimiz yeni evini bekliyor :)

img

adapina

16 yıl 7 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ