Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

kedim çok vahşii .... lütfen yardım.... - 2.sayfa

benim 8 aylık bir sokak kedim var. onu sokaktan 2 haftalık falanken buldum. 8 aydır oğlum bizimle beraber. sürekli vaktim onunla birlikte geçiyor. ama çok hırçın. aslında bebekkende öleydi ama biz küçük dişleri kaşınıyordur oyun yapıyodur die fazla umursamadık ama hiç hırçınlığı geçmedi sürekli ısırıyo ve tırmalıyor belki inanmıcaksınız ama hiç kendini sevdirmiyor. eve misafir geldiği zaman hep odaya kapatmak zorunda kalıyorum çünkü hemen gidip saldırıyor. köpek olsa bu kadar saldırgan olmazdı. hiç böle bişey duydunuz mu? hiç sizin başınıza geldimi? sizce ne yapmayalım? birine vermek istemiyorum zaten çok vahşi olduğu için kimse almaz sokağa da bırakamam. bi sakinleştirci veya başka bi yöntem mi kullanmam gerekir? lütfen yardım edin....

img

irem107

17 yıl 6 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam arkadaşlar benim henüz 2buçuk aylık bir oğlum var çoğu zaman çok normal ama akşam saat 22:30 gibi pisikopata bağlayıp elimi mahvediyo herşeye çılgınlar gibi saldırıyo ısırıyo ve kumunu temizlemek için gittiğimde onu elletmemek için yapmadığını bırakmıyo kedimin daha mülayim olması için neler yapabilirim beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum daha ilk kedim efe

img

5ozgurozkan

14 yıl 3 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

KESİNLİKLE SOKAĞA BIRAKMAYIN.EVİNİZDE YAŞASIN.

img

lastik

15 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba arkadaşlar benim hepinize bir tavsiyem var kedinizin daha sakin ve uslu olması için yapabiliceğiniz şeylerden biride kedi otu spreyi kullanmak yatağına oyuncağına yada evin en çok vakit geçirdiği yerine sıka bilirsiniz hatta t-shirt tünüze bile böylece kediniz daha sakin ve sevecen olucaktır...not:kedi otu spreylerini veterinerde veya pet-shoplarda bulabilirsiniz ve hiçbir bağımlılık yapmaz :)

img

missrocker_1996

14 yıl 6 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba...tabiki zor bir durum bu.ama kısırlaştırın derim ben hemen.tam dönemi çünkü.eğer kısırlaşmazsa daha da hırçın olabilir.kısırlaştıktan sonra saldırganlığı kalmayacaktır.

img

nimu

13 yıl 11 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhabalar.. Ben 7 ay önce internet üzerinden iran cinsi dişi bir kedi aldım. Kızımın resmini net.te ilk gördüğümde onu çok sevdim ve sevgiye ihtiyacı olduğunu hissettim bir kaç kedi alma seçeneğim varken onun resmini ekran koroyucu yaptım 3 gün alışır mı sever mi diye düşündüm içime çok sindi 8 aylık bir kediydi.. Sahibiyle görüştük buluştuk aldık parasını aldı ki aşı kartını vermediniz demek için döndük gitmişti.. eve geldik kedi topallıyor daha sonra aradık aşı kartını bir ara veririm dedi topallaması içinde kafesinde 3 gün kaldı uyuşmuştur dedi.. 3 gün geçti kedi tpallıo kedi alışınca baktım ki ayakları şişmiş kafasında ufak yaralar sanki dövüşmüş gibi aylar geçti tlf. açmadı aşı kartı yalan oldu.. vs..bu kedi kör topal da olsa onu çok sevdim ve benim canım o oda bizi sevdi alıştı ve iyileşti çok sağlıklı.. ama ara ara severken bir anda saldırıp ısırıyor bazen de sevdirmiyor elletmiyor hiç kızmıyorum yumuşak bir sesle kızım neden böyle yapıosun çok üzüldüm ama diyorum ellemiyorum sonra kendi geliyor yanıma koynuma yatıo bir şekilde özür gibi barışıoruz ama ara ara bir anda yapıo çok korkuyor çok ürkek her sesten korkuyor eşim gazete okurken gazete görünce hemen kaçıyor bze alıştı süper bi ilişkimiz var bensiz yapamıyor bensiz uyumuyor hep koynumda canını yakmamama rağmen arada ısırıp beni kaçıo ama elimi kanatıo yani.. sizce neden yapıyor bunu? Konuyu yanlış yere açtıysam özürdilerim..

img

weem

13 yıl 8 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

O nun çiftleşmek istiyordur.Benim kedide öyleydi.Kısırlaştırma.Yavrulat o zaman geçer.

irem107 yazdı :
benim 8 aylık bir sokak kedim var. onu sokaktan 2 haftalık falanken buldum. 8 aydır oğlum bizimle beraber. sürekli vaktim onunla birlikte geçiyor. ama çok hırçın. aslında bebekkende öleydi ama biz küçük dişleri kaşınıyordur oyun yapıyodur die fazla umursamadık ama hiç hırçınlığı geçmedi sürekli ısırıyo ve tırmalıyor belki inanmıcaksınız ama hiç kendini sevdirmiyor. eve misafir geldiği zaman hep odaya kapatmak zorunda kalıyorum çünkü hemen gidip saldırıyor. köpek olsa bu kadar saldırgan olmazdı. hiç böle bişey duydunuz mu? hiç sizin başınıza geldimi? sizce ne yapmayalım? birine vermek istemiyorum zaten çok vahşi olduğu için kimse almaz sokağa da bırakamam. bi sakinleştirci veya başka bi yöntem mi kullanmam gerekir? lütfen yardım edin....

img

kedisever74

12 yıl 1 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben ve arkadaşlarım 1-2 aylık yavru kedi bulduk sonra annesi dışarıya taşımış bizde besliyorduk sonra annesinin gözünden hastalık kaptı sonra tüm kardeşlerine yayıldı bizde bunu yeni yakaladık veterinere götürdük bize tıslıyodu bizden kaçıyodu veterinere götürdüğümüzde kaka içinde kalmış nasıl olduysa bizde şu anda 3 aylık banyo yaptırdıktan sonra bize tıslamadı çok ilginç bi olay sana kolay gelsin veterinere falan sor inş. düzelirsmiley

irem107 yazdı :
aynı zamanda kısırlaştırmayı düşünüyorum eğer kısırlaştırırsam daha uysal olurmu yoksa daha mı saldırgan olur? internette araştırdım hep uysallaşır yazıyor ama benim arkadaşımın kedisi dişiydi kısırlaştırdıktan sonra hiç kenidini sevdirmez oldu. benim kedim erkek zaten çok hırçın daha hırçın olursa evde nasıl bakacağımı bilemiyorum.

img

haylazkedijohnny

8 yıl 10 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben ve arkadaşlarım 1-2 aylık yavru kedi bulduk sonra annesi dışarıya taşımış bizde besliyorduk sonra annesinin gözünden hastalık kaptı sonra tüm kardeşlerine yayıldı bizde bunu yeni yakaladık veterinere götürdük bize tıslıyodu bizden kaçıyodu veterinere götürdüğümüzde kaka içinde kalmış nasıl olduysa bizde şu anda 3 aylık banyo yaptırdıktan sonra bize tıslamadı çok ilginç bi olay sana kolay gelsin veterinere falan sor inş. düzelirsmiley

irem107 yazdı :
aynı zamanda kısırlaştırmayı düşünüyorum eğer kısırlaştırırsam daha uysal olurmu yoksa daha mı saldırgan olur? internette araştırdım hep uysallaşır yazıyor ama benim arkadaşımın kedisi dişiydi kısırlaştırdıktan sonra hiç kenidini sevdirmez oldu. benim kedim erkek zaten çok hırçın daha hırçın olursa evde nasıl bakacağımı bilemiyorum.

img

haylazkedijohnny

8 yıl 10 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ