Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

EKMEK ZARARLI MI? - 3.sayfa

aRkadaşlar bu sorunun yanıtını bende arıyordum bir kaç arkadaşın yapmış oldugu yorumlar çakışınca bende veterinere sordum cevabı: hiç bir zararının olmadıgı ileride felç gibi şeylerin olması ile alakasının bile olmadıgını söyledi Hoşçakalın artık bu konuda rahat olabilirsiniz ama ıslak vermeyin derim ben :)

img

crano

19 yıl 1 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

erhan70 arkadasimiza katiliyorum veterinerlerin muhabbet kusundan anladiklari yok neden derseniz bir ay oldu boncugumu alali ve iki kez goturdum veterinere ikisindede hic birsey anlamadi olasiliklardan anlatip durdu olasiliklari herkes zaten tahmin ediyodur bence burdaki kus besleyen deneyimli arkadaslar daha bilgilidirler iki kez goturdugum veterinere ilk seferinde 15 euro ikinci goturdugumde geceydi diye 45 euro para aldi boncuguma yarari olsa helal olsun dicemde hic birsey anladiklari yok. kuslarinda sorun olan arkadaslarin bu siteden yardim almalari daha mantikli ve yararlidir...

img

karyagdi

18 yıl 3 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Crano eylemcilik oyamıyormuyuz?

img

karabulut

18 yıl 3 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

senin veteriner işi biliyor bence kuştan anlamıyor ama ticaretten anladığı kesin :)) adamın hakkını yeme 20 euro luk kuş sahibinden 60 euro para tahsil etmiş adam iyi meslek seçmiş ... Burdaki gerçek arkadaşlar deneyim konusunda veterinerden çok daha tecrübeliler emin olabilirsin .

arkadaşlar bu eski başlıgı maden güncellediniz....Afakan ı 09.09.2005 malesef kaybettim.felç geçirdi...ekmegi çok seviyordu o yüzden bu başlıgı yazmıştım daha sonra vermemeye başladım buradaki bir kaç arkadaşın söyledikleriyle..belkide ekmek yüzünde olmuştur eger öyleyse bu daha beslememniz gerekeni göstermek için kötü bir örnek olsun...

sabah kalktıgımda yaşıyodu ama durumu belliydi koşa koşa sabahın 8 inde veterinere gitmiştim ama o gerizelakalı veterinerin gelmesini bekleyene kadar o öldü...hayatımda belkide hiç bu kadar aglamamışımdır çünkü kardeşim gibi seviyordum.şimdi ise yalnızca mezarı var o da bahçemizde..ben balık besliyorum senelerdir ama muhabbet kuşları insanı çok kötü baglıyo..bir kez daha beslemeye cesaret edemem zaten...zaten hiç bir kuş onun gibi olamaz...

onu asla unutmayacagım kesin...evcillerinizi benim için çok öpün ve çok fazla sevin sizlerin şu an nasıl bir sevgiye sahip oldugunuz çok iyi biliyorum...

Saygılarımla,

Crano

img

crano

ÖZEL MESAJ

ilk pargrafta ''''bu daha beslememniz gerekeni göstermek'''' derken ekmekle beslememenizi söylemek isterim...sorry..

img

crano

ÖZEL MESAJ

Merhaba Crano.. Afakan ın öldüğüne çok üzüldüm inan, başın sağolsun arkadaşım :( Bir de resmini pat diye görünce, içim burkuldu :( Yani bilemiyorum, belki de ekmekten olabilir mi düşündüm şimdi. Yani o kadar yazıldı ve konuşuldu ki bu konu, ne desek boş.. Evet kuşlara gereğinden fazla ekmek vermek herzamann dediğimiz gibi sakıncalıdır. Ama felç olayı kafamızda hep bir (?) işareti olarak kalmıştır!.. "Bir kez daha beslemeye cesaret edemem" demişsin. Bence böyle düşünmemelisin. Elbette ki, alacağın yeni minik, Afakan ın yerini asla tutamaz. Ne o, ne de alınacak her yeni minik, bir diğerinden daha farklı, daha ayrı olur. Tıpkı hiçbir insanın bir diğerinin yerini tutamayacağı gibi.. Bence yeni bir savunmasız, ufacık bir miniğe aile olabilirsiniz tekrar. Hele ki, senin kadar duyarlı ve hayvansever bir kişi, üzüntüyle söylüyorsundur mutlaka.. Neyse.. Üzülme diyemiyeceğim, çok saçma olur çünkü. Kendine ii bak ve balıklarına da tabii.. Hoşçakal

img

blue1

20 yıl 1 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm Blue,

Bana ettigin yardımlar için çok sagol..aslında bu formlara tekrar bişeyler yazabilmek isterim ama bence yanlış olur diye düşünüyürum...

bana kalırsa her ihtimale karşı muhabbet kuşlarını ekmekle beslemekten vazgeçin...

hiç felç olmuş bir kuşu gördünüz mü?hiç felç olan bir evciliniz ellerinizde size yaklaşırcasına, gözlerini sizlere dikerek öldümü?kimsenin bu duyguyu yaşamasını istemem...yanlış anlamayın bunları duygu sömürüsü olsun diye falan yazmıyorum ama bu hüzünü bunu yaşamayan asla bilemez...o ellerimde ölmeden parmagımı yanını öyle bir ısırdıkı parmagımdaki acının hiç mühümi yok, onun bana o an yaşattıgı acıyı  asla unutmam, bu duyguları  yaşamanızı asla istemem...

O yüzden bence ekmege dur deyin....çünkü afakan ekmegin hastasıydı her kahvaltıda verirdik hemen hemen dört yıl boyunca...

Çevrenizdeki insanlar kuş işte deyip geçiyorlar dimi?bu sıkıntıyı mutlaka yaşıyorsunuzdur ama onlar bunu anlayamaz kafanıza takmayın..ölen bir evciliniz için günlerce aglamak çocukça bir tutum falan degildir...ister 5 ister20 ister 40 ister 70 yaşında ol bu hüznün çocuklukla bir ilgisi yok..çok samimi bir arkadaşımın sözünü söylemek herzaman beni mutlu ediyor''HAYVAN SEVGİSİ BAŞKADIR'' o bu sözü nick olarak kullanıyor... sizcede dogru degilmi...bir evcil beslemeyen bir insan hayvanlar hakkında kuş işte, balık işte deyip geçmesi sinir bozucu degilmi...peki ya neden böyle söylenir, nedeni şu: hayvan sevgisi başkadır ve bu sevgiyi yaşamadan o duyguyu anlayamazsın....

Saygılarımla,

Crano                                                                             [email protected]

img

crano

ÖZEL MESAJ

Ekmek zararlı değildir.Fakat kuşa yedirme şekline göre belki farklar olabilir.Tamamen kurutumuş ekmeği robotta çekerek toz haline getirdikten sonra yumurta mamasına karıştırılarak verilirse probiyotik görevi gördüğüde söylenmektedir. Bu şekilde 10 yılı aşkın bir süredir üreticilik yapan arkadaşım kullanmaktadır ve hiçbir problem yaşamamıştır.

Crano hiçbirşeye kafanı takma! Biz senin yüreğini biliyoruz, iyi niyetini biliyoruz, yardımlarınla da aramızda olmalısın bence.. akbaba senin yazdıklarına da katılıyorum. Aynı şeyleri ben de biliyorum, çok da duydum çünkü.

img

blue1

20 yıl 1 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

img

Kaybedenlerden

8 yıl 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ