Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Su Kaplumbağam Yumurtladı Yardım - 3.sayfa

Arkadaşlar şimdiye kadar tropikal su kaplumbağalarının akvaryum ortamında yumurtladığını duymamıştım ama benim başıma geldi,yumurtayı suya bıraktı bende hemen aldım ve inşaat kumuna gömdüm ama ne derece döğrudur bilemiyorum , bu konuda bigisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum..... Cem Altıata 532 652 90 11

img

funfu

18 yıl 8 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam teşekkürler arkadaşlar. golyad senin yazdığın doğrultusunda suda yumurtalar fazla kalmamıştır umarım yoksa boşa çaba..funfu yumurtalar suda ne kadar kaldı biliyormusun?Bu gerçekten çok önemli anlaşılan!Şu kaplumbağayı yumurtadan sağsağlim bir çıkarabilsek:))Tek yumurtlaması kafama takılan en büyük durum

img

deepfıshıng48

18 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bahsettiğim sitede bütün yumurtaları aynı anda yumurtlaması gerekmediği bir kaç gün arayla da yumurtlayabileceği yazıyordu. o yüzden daha yumurta gelebilir:))

img

beppomomo

18 yıl 9 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yumurtaların 1-2 saatten fazla suda kalması muhtemel çunkü yumurtaları temizlik yaparken kayaların arasında buldum. Dediğiniz gibi şimdi yumurtladıysa daha sonra da yumurtlayacağı olası bunun için hazırlıklara başlayacağım ve evlerinin içine kumluk bir alan oluşturacağım.Güzel bir tecrübe edinmiş olduk bu arada.Akan bilgiler süper hepinize çok çok teşekkürler....... ****Vermakulid diye bir malzemeden çokça bahsediliyor bunu nerden (bu isimle mi?) bulabilirim acaba....Selamlar

img

funfu

18 yıl 8 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam,son durum nedir?

img

selo15

18 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bride And GroomNasıl olsa evliler yakında yavrumuz gelir.İnşallah Baby:))) 

img

deepfıshıng48

18 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

img

selo15

18 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sorun bakalım funfu'nun dişi mi erkek kaplumbağası mı yumurtlamış

img

beppomomo

18 yıl 9 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba benimde bi kaplumbağam var ama daha dişi mi erkek mi onu bile bilmiyorum.Aslında yazdıklarınızı okudum da bilmediğim o kadar çoooooooook şey varmış ki kaplumbağalar hakkında kaplumbağaya haksızlık ettiğimi farkettim:(

img

arzuunal81

18 yıl 8 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

niye uzun zamandır buraya hiç kimse hiçbirşey yazmamış ki? acaba funfu`nun kaplumbağasının yumurtasından yavru çıkmış mıdır???????????

img

okaliptus

18 yıl 2 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet ya ne oldu yumurtalara sonuna kadar okudum sorası yok :(

img

cfl250

17 yıl 9 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ