Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

Tavsanla İlgili Sorum var lütfen yardımcı olun.

arkadaslar oncelikle herkeze selam oncelikle tavsan la ile bilgilerimi anlatiyim 1 hafta once 1 pershop dan tavsan ve kümes aldım kumessin boyutu normal bir pencere cam i buyuklugunde içindekiler: SULUK-BEYAZ KREC GIBI BISEY-HAZIR YEMLIK VE OT YEMLIGI ALTINADA HAZIR TAVSANLAR ICIN TALAS DAN ALDIM sag kosesine kucuk tam girebilecegi buyuklukde bir tuvalet gibi bi seyyaptim tavsan daha yarvu oldugundan dolayi petshop sahibi yanina erkek tavsan koymucagimdan soledi. tavsanimla ilgili sorucam sorularim var yardimci olup ıcıme bi soguk su dokerek ferahlaya bilirim 1-2 gundur tavsan a cok uzuludum 1:rahatlikla sulukdan su içermi? 2:altina koydugum talas i kaç haftada (ayda günde haftada) degistirmeliyim? 3:gunde 2 saat evin içinde belli saatlerde gezdirsem olurmu? 4:tavsan haftalik banyo yapsa kotu birsey olurmu? 5:gece yatarken karanlıkda kalsa gozu gorurmu (yemek su yermi)? simdilik bunlar canımı sıkıor lutfen yardımcı olun, daha birsey olursa sizlerle paylasacagim..

img

mariof

15 yıl 9 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

öncelikle hayırlı olsun fakat tavşanlar asla yıkanmaz belki ilerde büyüyünce sadece ayakları kirlenirse yıkaya bilirsin ama daha fazlası zararlı bide tavşanlar karanlıktada görürü sılıktanda içebilir yanlız sen elinle göster su damlat görsün

img

saretiras

17 yıl 2 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

sulugun yerini göstermen halinde rahatlıkla su içer, sonraları kendisi icebilir, talasını ıslandıkca temizlemelisinasla altı ıslak kalmamalı, asla banyo yaptırma, karanlıkta gözleri görür tüm faaliyetlerini yapabilirler...

img

gokhankuscu84

18 yıl 5 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

1:Eğer bir kabın içine koyarsan Talaşın üstüne dökebilir, hemde tavşanlar için çok su zararlıdır. Biberon suluğu al. 2:Gerektiğinde değiştir. Talaş çok pis ise veya kokuyorsa değiştirmelisin. 3:İstersen gezdir. Fakat ortalığı pisleyebilir. 4:Tavşanlar Yıkanmaz. Ilık suyla ıslatılmış, iyice sıkılmış bir bezle silebilirsin. Ama genellikle onlar kendi kendilerini temizlerler. 5:Tavşanların karanlıkta bizden iyi gördükleri kesin. Karanlıkta görebiliyorlar. İstersen tavşan gezerken bir kap`a yem koy az bişey, ışığı kapat ve izle. 6:Sulu yiyecek vermemelisin. Sudan başka birşey içirmemelisin. Eğer tavşanın avru ise Haftada 1-2 kez yeşillik ver. Mesela 1 yaprak Marul. !!AMA MARULU SAKIN YIKIYARAK VERME!!

img

pspgamer_10

15 yıl 7 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tavşanı günde 2 3 saat gezdirmen gerek zaten bide tavşanla ilgilenmen çok önemli ara sıra kucağına alman gere banyo olayı ise yavruysa suya sokma sakın ıslak mendille hafiften sil sonra kuru mendille kurula gece gözü görürmü dersen tavşanlar gece uyumaz zaten ancak gündüz uyumayı tercih ederler

img

ernur14

14 yıl 10 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba ben bilmek isterim ki tavsanlar kac saatdan bir acikir? Lutfe yardimci olurmusunuz

img

Gozel

7 yıl 3 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tavşanın var sürekli uyuyor neden ?

img

Eloffffffiwos

3 yıl 9 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tavşanın var sürekli uyuyor neden ?

img

Eloffffffiwos