Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

DİŞİ BETALARIN KAVGASI!!

Bugüne kadar dişi bettaların aynı akvaryumda anlaşabildikleri söylendi. fakat benimkiler ölümüne kavga ediyor. en son baktığımda birinin kopmuş kuyruğu diğerinin ağzındaydı. ayırmak zorunda kaldım. ne yapmalıyım. fazla akvaryumum yok aynı akwaryumda anlaşabilmeleri lazım. acil cevap

img

foro

16 yıl 9 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

muhtemelen biri erkek beta dır erkek betaların bazıları kısa kuyruklu oluoyr bunu anlamak için betalarından birine ayna tut eğer erkekse kabarır

img

joınmeındeath

16 yıl 1 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yok kardeş dişi ikisi de. erkek betam da war benim. ama 4 dişi war hepsi birbiriyle kavga ediyo. hepsi de erkek olacak hali yok ya. hatta birinin kesin dişi olduğuna eminim. erkekle eşe attım. dişi kriterlerini sağladı. yatay çizgilier belirdi mesela.

img

foro

ÖZEL MESAJ

ayna da tuttum kabarmıyolar

img

foro

ÖZEL MESAJ

o zaman tek çare ayırmak yada yeteri kadar büyük bir akvaryum değildir ama zannetmiyorum akvaryumun büyüktür :( kusura bakma yardımcı olamadık

img

joınmeındeath

16 yıl 1 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yok kardeş sağol yardımcı oldun yine :) eksik olma

img

foro

ÖZEL MESAJ

Dişi dediğiniz erkek olmasın? Betalarda bazı ırklar var dişi gibi gözüküyor...Tayland dövüşcüsü diye geçiyor latin isimlerini tam hatırlamıyorum şu an... Dişiler genel anlamda agrasiv ancak hamilelik dönemlerine olabilir. Suya yumurta döktülerse agrasiv olabiliyorlar. Çiftleşme dönemi yani... msn : [email protected] betalar hakkında yardımcı olabilirim.

img

akvaryumhobi

16 yıl 5 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

1 tanesi dediğin gibi yumurta döktüydü ama diğerlerinde yoktu öyle birşey. neyse sıkıntı kalmadı daha büyük bi akvaryumdalar şimdi eskisi gebi dövüşmüyolar. alıştılar heral artık.

img

foro

ÖZEL MESAJ

erkek için kavga olabilir

Eğer cinsiyetlerden eminseniz bazı durumlarda dişiler arasında da kavgalar görülebiliyor.

img

muratsucu

15 yıl 7 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ