Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Aybars ve Aybala ile tatilde yirmialtı gün :) - 2.sayfa

Arkadaşlar büyük tatil başladı, 9.5 cm cm kabuk boyuna ulaşan tosbiklerimizi bu yaz bırakmaya kıyamadık ve aldık yanımıza. Molalarda bir miktar suyun içinde deli gibi yüzdüler, hareket halinde ise bez parçalarının altına saklandılar. 1050 km`lik ilk uzun mesafe yolumuz cumartesi günü bitti herhangi bir sorun olmadı eve gelir gelmez 50 litrelik plastik akvaryumlarına su doldurduk ve başladılar yüzmeye, filtre ve ısıtıcıları da var tabii ki. İlk yemek saatinde hiç itiraz etmeden yemlerini yediler, bir kaç saat sonra da başladılar kavga etmeye (el titretme olayı ) Kendi bahçemizden fesleğen koparıp verdik çok sevdiler, ne de olsa organik :)) selamlar

img

deryailesezer

16 yıl 3 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Teşekkürler üstad. Olsa olsa Aybala Phileas Foogg olur sanırım çünkü en arıza kaplumbağamız o, baş kahramanlık olsa olsa ona yakışır. Aybars ise çok sinsi,pek uşak olduğu söylenemez, o da başa güreşiyor :)

img

deryailesezer

ÖZEL MESAJ

Bu kadar uzun bir yolculuk bir sorun yaşamadan bitmiş ne kadar güzel.Resimleri de çok beğendim.Bu hayvanların guzelliği dogal gunes altında daha çok belli oluyor :) Birde fotograflara bakınca kendi hayvanlarımı hatırladım(balkondan kaçma çabaları,akvaryumda iki üç ısırık alınıp tadı begenilmeyerek atılan yesillik)

img

huleyn

16 yıl 1 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

YAŞASIIIIN EVİMİZE GELDİK !!! 

img

deryailesezer

ÖZEL MESAJ

Çok ama çok güzeller deryailesezer :) Bu fotoğrafları görünce fındık kafalımı daha da bir çok özledim, şu an ayrıyız :( Hoşgeldiniz, sorunsuz bir şekilde birlikte gezmiş tozmuş olmanıza çok sevindim :) Sevgiler, selamlar..

img

pinar1112

16 yıl 11 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Teşekkürler Pınar teyzesi, umarım siz de tez kavuşursunuz :))

img

deryailesezer

ÖZEL MESAJ

Halamı fındık kafa.. Yok yok o artık ceviz kafa olmuştur.
Bu arada şu tırmanmaya çalışan Aybala gerçekten çok hoş. İmkansızın manasını bilmiyorlar illaki deniyorlar , ya başarırsam hesabı , sonra küt aşağı... Kaplumbağalarda eksik olan bir şeyde galiba temkinli hareket etme duygusu. Çevreye karşı süper temkinliler de kendi hareketlerinin sonucunu pek idrak edemiyorlar.

img

frozen

18 yıl 3 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Seneye tatilde yine çıkarırım o balkona bakalım hatırlayacak mı, ne çok çabalamıştı o gün :) Benzer bir hareketi de akvaryumda yapıyor keratalar, merdiven dururken kuru bölgeye kenarından çıkmaya çalışıyorlar :) tabii her seferinde suya düşüyorlar.

img

deryailesezer

ÖZEL MESAJ

sezer merhaba hepsievcilde özel mesaj özelliği yok kişisel bazı konularda açıktan haberleşemiyoruz. Mesela paraşütle atlamak gibi. Sana öm atabileceğim benimde üye olduğum bir siteye daha üye olursan iyi olur. Mesela istanbul akvaryum kulübü - akvaryumklubu( isak ) yada akvaryumforum (akfo) gibi.

img

frozen

18 yıl 3 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba deryailesezer aybala ve aybars gerçekten çok şekerler ama aybala çok fena galiba.Aybala ie Aybarsın cinsiyetleri ne çok merak ettim çok iyi geçiniyo gibilerde.

Merhaba Anastasya ikisi de erkek eşşek sıpalarının :)

img

deryailesezer

ÖZEL MESAJ