Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

Aydınlatma sorunu ?

Akvaryumda kaliteli ışık istiyorsanız litre başına en az 0.5 wat ışık gereklidir...T5 gün ışığı (daylight) ...velakin çok daha derinse akvaryumunuz ozaman daha güçlü ışık öneririm 14 bin kelvin renk degerindeki florsanlar T5 florsan olmalı...biraz yosunlanma olabilir yüksek ışıklarda ...önerilen t5 daylight ...tabi burda akvaryum ölçüleri nedir masraf nekdar yapılacak gibi bisürü etken var...şu şudur demek kolay degil! o nedenle bir bilene(mesela bana)sorunuz... detay önerilerim msn: [email protected] dan ben denizi dinleyebilirsiniz....

img

akvaryumhobi

16 yıl 5 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

125x65x65 tankımda 2 adet 6500 k grolüx ve 1 adet aquastar t5 kullanıyorum ve tankım için ideal olduğunu düşünüyorum

img

gu2

15 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ben max imum verimden bahsediyorum! 10 wattada bitki yetişir...Fakat bu bitkinin kimyası 50 watta yetişeninki gibi olmaz...bunu da gözlemlemek oldukça zordur. Açıp içindeki vitaminleri gilokozları saymak lazım...zor iş yani... 14bin veya 16bin kelvin renk degerleri ; Mor spektruma yakın degerlerdir... 6500 de fena degil...16 binin yerini tutmaz! Haa iş görür mü ? Görür! ;)

img

akvaryumhobi

16 yıl 5 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ