Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

selam

ben yeni katılımcıyım sizlere benim için önemli olan bir sşey soracağım bende bir kanarya çifti ve saka var kanarya*saka melezi almak istiyorum ama bunun benim kıt olan bilgimle mümkünü yok bana yardımcı olcak mesajlar gönderebilirmisiniz ayrıca bir sorunum daha var sakam hiç ötmüyor. sakayı aldığım kişi çok iyi öttüğünü söylüyor ama hiç öttüğüne şahit olmadım bunun için bana yardımcı olun kuş doğadan yakalanma ve 1 yıldır kafesteymiş rengi çok hoş ama ötmüyor acil yardım bekliyorum... şimdiden teşekkürler.

img

fatih11

18 yıl 9 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slmlar fatih bey. ben hiç saka beslemedim ancak edindiğim bilgilerden, doğadan yakalananların zor çiftleştiklerini duymuştum. ötmüyorsa sakanız dişi de olabilir. zaten çiftleşme sezonu da bitti bitecek. o yüzden kuşlarınızı önümüzdeki sezona hazırlayın bence. ayrı kafeslerde kalsınlar. iyice kızıştıklarında yanyana getirirsiniz. bu arada aramıza hoş geldiniz... hint bülbülleriyle ilgileniyorsanız. www.hintbulbulu.com.tr.tc adresini bekleriz...

img

erdemkilic81

19 yıl 2 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhabalar; Öncelikle msn de konuşarak bildiklerimi paylaşabiliriz. [email protected] Fakat kısaca söylemek gerekirse; Erkek sakanın bıyıkları tamamen siyah olmalıdır. Önce bundan emin olmak gerek. Dişi sakalarda ise bıyıklar beyaz ya da kırçıllı siyah beyazdır. Saka X Kanarya eşleştirmesinde her ne kadar kız dişi önerilse de en önemli nokta dişi kanarya ve erkek sakanın son derece kızgın olması gerekmektedir. Bunun için, çiftleştirilecek kuş özel beslenmeli ve sonbahar mevsimi başından çiftleştirilecek en uygun zamana kadar ki (bu muhtelemelen sakalar için kafes ortamında Nisan ayıdır) zamana kadar bir birlerini görecek şekilde asılmalı ve çiftleşme zamanında aynı kafese bırakılmalıdırlar. Sakanın alışkın olduğu kafeste kalması daha uygun olacağından, sakanın ileride çiftleştirilmeyi düşünülen kafeste bu süreyi geçirmesi daha faydalı olacaktır. Ayrıca ; dişi kanaryanın kızgın olması ve gerekirse kızgın ötümlü bir kanarya kaseti dinletilmesi de yanında bulunan sakaya alışması ve onunla çiftleşme isteği uyandırması açısından faydalı bir yoldur. Ben, çok kızgın erkek kanaryamın kafesini çiftleşecek Saka X K anarya çiftinin kafesinin altına asarak çiftleşmelerini sağladım. Saygılarımla Güven SANCAK

img

guvensancak

19 yıl 6 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ