Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Sincap

Mesaj Ekle

canım sıncabımı özgurlüğüne kavusturacagım!

4 ay once aldıgım ve canımdan cok sevdıgım gınger adındakı sıncabımı ozgurlugune kavusturacagım,onu o kadar cok sevıyorum kı ve o kadar cok alıstıkkı bırbırımıze bu cok zor olacak ama ona kıyamıyorum.aldıgımda ona tek tarafı telden kocaman bır kafes yaptırdım,180cm boyunda 100 cm genıslıgınde ıcıne agaclar yerlestırdım,cok hosuna gıdıyor olmalıkı devamlı oynuyor ama arada da olsa onu oyle bır kenara kıvrılmıs yatarken gorunce ıcım acıyor,onun yerı ormanlar,bır kafeste kapalı kalmak degıl,tek korkum aksamları salıyorum oyunlar oynuyoruz kafes ve ev ortamına alıstı tekrar dogaya ayak uydurabılırmı,dogaya alısamayacak dıye cok korkuyorum,bu konuda bır fıkrı olan var mı acaba!!!BENCE BUTUN SINCAPLARIN YERI OZGUR YASADIKLARI DOGADIR,NE KADAR GUZEL KAFES OLURSA OLSUN ONLARI HAPIS ETMEYIN!!!

img

djangel

19 yıl 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

senin adına üzüldüm aslında,ama çok haklısın.sincabın adına ise çok sevindim,sonuçta özgürlüğüne kavuşacak.ayrılmanız belki çok zor olacak ama sonuçta onun mutlu olduğunu düşünmünce sevineceksin eminim,şimdi sana olantavsiyem onu sincapların bulundupu güzel bir yere salman... kendine iyi bak:))

img

şilacık

19 yıl 8 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam djangel ;

Gıngerini 4 ay evvel nerden aldın petshoptansa ve sende 4 aydır besliyorsan o sincap evcilleşmiştir.Bence beslemeye devam et güzel bir de ortam hazırlamışın.Evcilleşmiş bir sincap doğaya adapte olamaz kısa zaman içinde ya kendiliğinden ölür yada yırtıcı hayvanlara yem olur..

img

deepfıshıng48

18 yıl 11 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence bir hayvanı almadan önce çok iyi düşünülmelidir.tabi sincap doga hayvanı artık evcilleşmiştir.bence artık bırakmayın.bende sincabımı kocaman saksıda cıcegı vardı.hem topr.oynar ve cıceg. uzerıne cıkar yatardı.topragada kacırd.fındıkları saklardı.demek istedıgım hep kafesınde kalmasın.

img

sem

18 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence bırakmayın.kocaman saksı ve cıcegı olsun. toprakla oynamayı severler hatta fındık...saklarlar.hep kafes.kapalı kalmasın.

img

sem

18 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaslar öncelıkle hepinize ilginizden dolayı cok tesekkur ederım.sincabım hala yanımızda,yazdıklarınızdan sonra hıc emın degılım dogaya salmaya,gercekten cok evcıl,ona bısey olur dıye cok korkuyorum,alısamaz yanı dogal ortamına tekrardan,sankı anlamıs gıbı,daha sıcak davranıyor,oyunlar oynuyoruz,uzerımde dolasıyor,sankı o da ayrılmak ıstemıyor,su anda bulundugu ortamdan cok memnun,aksamları da evın ıcınde ıstedıgı gıbı dolasıyor,su an ıcın onu dogaya bırakmaktan vazgectım,gercekten alısamayacagını dusunuyorum,hepınıze tekrar tesekkur edıyorum,kendınıze ıyı bakın...

img

djangel

19 yıl 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ