Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Firma Rehberi

Mesaj Ekle

ördek çiftleşmesi

arkadaşalr benimde 5-6 aylık bi ördeğim var. önceleri evde kutuda tutuyoduk hatta beraber yatıoduk çok küçüktü çünkü şimdi baya büyüdü ve evin terasına bıraktık,çok pisliyo ama çok sevimlii bi hayvan ördek ya benim bi sorum olucaktı bu konuda hiç bi fikrimiz yok ördekler nasıl çiftleşiyor acaba,yani yumurta nası veriyo bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin..

img

malchik

18 yıl 9 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yumurta yapması için ördeğin çiftleşmesine gerek yok .Şuan 6 aylık diyorsun eger ördegin dişi ise 3 ay sonra yumurtlar genelde sonbahar aylarınada yumurtaya başlarlar.kışın karın üzerine bile yumurta bırakır.yumurtasıda lezzetlidir.tavuk yumurtasından büyüktür.Tabii elinde ki hayvan PEKİN ördeği ise bende pekin var ordan biliyorum.

img

whıteangel72

18 yıl 10 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ördeğim dişi fakat cinsini bilmiyorum.tesekkürler cevabın için

img

malchik

ÖZEL MESAJ

ördeğim dişi fakat türünü bilmiyorum maleseff tesekkürler cevabın içinde

img

malchik

ÖZEL MESAJ

9 aylıkken mi yumurtluyor yani? ben bir yerde 6aylık diye okumuştum ama nerde hatırlamıyorum.ben ördeğimi alırken sarı yavruların dışında siyahlı-koyu kahveli renkli olanlarda vardı,sarılar ilerde beyaz pekin ördeği oluyorda bildiğim kadarıyla,siyahlar ne oluyor?onlarda mı beyazlıyor?hiç siyah pekin ördeği görmedim ben :) buarada nerelisin malchik? rumuzunun anlamını biliyor musun ? :))

img

jeyna

ÖZEL MESAJ

6 aylıkken tavuklar yumurtaya gelir benim pekin 9 aylık yumurtaya geldi artı sarı yavruların dışındakı yavrular ameriken veya benim yeşilbaş(rekeklerin özelliği başları yeşil renkli)dediğim yaban ördekleri uzmanından öğrenmiştim de genelde sarı olanlar büyüyünce ki bu genelde 3 ayda belli olur beyaz pekin olurlar siyah pekin yoktur.

img

whıteangel72

ÖZEL MESAJ

benim ördeğim de sarıydı aldığımda şimdi beyazladı baya artık pekin heralde dedeğiniz gibi bilmiyorum.nickimin anlamını biliyorum tabiki rusca çocuk demek bidğim kadarıyla ama ben anlamı için değil sevdğim bi şarkı olduğu için kullanıyorum bunu.izmirdenim bu arada adım nihan.sen nerdensin

img

malchik

ÖZEL MESAJ

ERKEKEĞ İHTİYAÇ OLMADAN YUMURTLAYACAĞINA EMİNMİSİNİZ ARKADAŞLAR.. BENDE DE PEKİN VAR... 3 AYLIK FALAN .. VE SANIRIM ÖRDEKLERİN TEK DEZAVATAJLARI VAR O DA EVDE KÖTÜ PİSLEMELERİ AMA DİĞER HAYVANLARA GÖRE GÜZEL BİR AVANTAJLARI VAR İSTEDİĞİN KADAR YIKA :)) ÇOK MEMNUN OLUYORLAR ÇÜNKÜ

E heralde ihtiyacı yok yumurtlamak için .erkek ördek sadece eger dişi kuluçkaya yatacaksa lazım çünki yumurtanın döllenmesi lazımdır.yoksa dişinin yumurtlamak için erkege ihtiyacı yoktur inan benim var ordan biliyom.

img

whıteangel72

ÖZEL MESAJ

dün akşam arkadaşlarla oturmak için gittiğim parkta harika ördekler vardı arkadaşlar ama aralarında bir tanesi çok dikkatimi çekti,hani siyah pekin ördeği olur mu falan diyordum ya,siyah değil ama siyahlı beyazlısı varmış,aslında emin değilim,sadece baya bir inceledikten sonra onun pekin ördeği olduğuna karar verdim :)) renk dışında herşey aynı çünkü.ama muhteşem bir şeydi! malchik komşu sayılırız,ben kuşadasında oturuyorum,ismim ferah,jeyna eşimin ismi :))

img

jeyna

ÖZEL MESAJ