Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Firma Rehberi

Mesaj Ekle

ördek çiftleşmesi - 2.sayfa

arkadaşalr benimde 5-6 aylık bi ördeğim var. önceleri evde kutuda tutuyoduk hatta beraber yatıoduk çok küçüktü çünkü şimdi baya büyüdü ve evin terasına bıraktık,çok pisliyo ama çok sevimlii bi hayvan ördek ya benim bi sorum olucaktı bu konuda hiç bi fikrimiz yok ördekler nasıl çiftleşiyor acaba,yani yumurta nası veriyo bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin..

img

malchik

18 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

1 haftalıkken almış oldugum 1 erkek 2 dişi pekin ördeğimi önce 2 ay kadar evde baktım sonra bahçeme götürdüm onlara özel yer yaptım.suni havuz yaptım korkunç bir memnuniyetle ve hızla büyüyorlar su an 7 aylıklar .onları cok seviyorum.daha yumurta alamadım ve yumurta almam için yapmam gereken farklı bişiy varmı bilmiyorum.

img

maximum

18 yıl 6 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

maximum ördegim 7 aylık demişin aşagı yukarı iki ay kalmış yumurtlamalarına eger gerçekten dişi iseler pekinler 9 ayda yumurtaya geliyorlar bende şu anda 1" erkek 2 dişi var dişilerden biri 2 yaşında yumurtluyor yalnız yumurtlamaya başladıklarında tavuklar gibi uzun süre yumurtlamıyorlar 2 güne bir veya 3 güne bir yumurtluyorlar bazen bir hafta hergü,n yumurtluyor bir hafta dinleniyor.ayrıca yumurtlaması için özel birşeye gerek yok zamanı gelince yumurtlar.sevgiyle kal...

img

whıteangel72

18 yıl 9 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam arkadaşlar bizim de 14 tane pekinimiz var. müthiş büyüyorlar. şu anda 4 tanesi 3 aylık oldu. diğerleri 1 2 aylılklar. hızlı büyüyorlar. yemek yetiştiremiyoz vallaha:)) yumutlamalarına daha bayağı var. 14 donald kardeşi çok seviyoruz.selamlar

img

abrek73

18 yıl 5 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar bizde 2 erkek 1 dişi pekin ördeği var. bir dişi bir erkektiler ama biri ezildi :( onun için diğer çifti aldık erkeğin yanına. bir dişi daha almak gerekir mi? kıskançlık yaparlar mı? kaç erkek kaç dişi uygundur?

img

yoshimim

16 yıl 10 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ördekler 6 aylıktan itibaren damızlık olurlar yanı yumurtlamaya hazır duruma gelır yalnız istisnai durumlarda ve cinsine göre geçte olabilir.. 1 erkek ördeğe bi kaç dişide olabilir ..çift olarakta olur..fark etmes..

img

alexxmanken

17 yıl 11 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Herkese merhaba.benim 2 tane 3aylik pekin ordegim var hangisi erkek bilmiyorum.Bana erkek yada disi ordegin nasil oldugunu yazarmisinz lutfen!!!!!!!!

img

mikoniko

14 yıl 6 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ