Hepsievcil

Kuş Forumları > Güvercinler

Mesaj Ekle

merhaba güvercin meraklıları

arkadaşlar güvercinlerimde fena bir hastalık var özellikle yavrularda noktadan inmeyen hayvanlar yerinden kalkmıyor kuyrukları aşagıda tüyleri kabarık vaziyette yem bile yemiyorlar yardımcı olmak isteyen arkadaşlara duyrulur böyle bir konuda başına böle bir hastalık gelen varmı

img

tılyat

18 yıl 9 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım kuşlar bu yaz döneminde genelde herkesin kümesinde bu aylarda yavru kuşlarda kırılma oluyor nedeni ise ya beslediğinyerde yabani kuşlar çok ya kümesin çok sıcak ve havasıs bilhassa yabanilere dikkat etmen gerekir en çok hastalık onlardan geliyor kesinlikle kümesin dışında yem ve su koyma iyileştirmeye gelince kuşlar için hiç bir ilacın fayda etiğine ianmıyorum ben eskiden beri kuşları kanat kuyruk keserek serin fazla güneş almayan bir yerde yemini suyunu koyarak hatta sularına az miktarda elma sirkesi vererek iyileştiriyorum eğer yavrular küçükse şırınga yardımı ile besleyebilirsin ben küçük yavrulara eczanelerde satılan çocuk maması veriyorum az suyla karıştır ver yada elinle besleyebilirsin arkadaşlar bu sene farkındaysanız iklimler değişti kuşlarında ister istemez piskolojisi de değişiyor çoğu arkadaş yavru bile uçuramıyor arkadaşım söylenecek kuşlarla ilgili çok şey var kısacası az da olsa bilgi vermeye çalıştım umarım kuşların iyileşir haşca kal............ankara tuncay 05367648907..................

img

zx

20 yıl 4 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ