/ 
 / 
 | 
Hepsievcil'e hoşgeldiniz!

Kuşumun Ayagı Kırıldı Yardım!

Kuş Besleyen Üyelerimiz
mardin
MARDİN
Gökhan Akbaş
Güvercin
bango
BANGO
Gökhan Akbaş
Güvercin
BERDUŞ
BERDUŞ
İbrahim Lobut
Papağan
BERDUŞ
BERDUŞ
İbrahim Lobut
Papağan
yakup
YAKUP
Yaren Alpkartal
Papağan
jumbo
JUMBO
Mürsel Selbüz
Muhabbet Kuşu
citir
CİTİR
Mustafa Demir
Muhabbet Kuşu
JUMBO
JUMBO
Mürsel Selbüz
Muhabbet Kuşu
muhabbet
MUHABBET
Timur Ersöz
Muhabbet Kuşu
BICIRIK
BICIRIK
Barış Uğur
Muhabbet Kuşu
Yazan Mesaj
Gönderilme Tarihi : 26.09.2008 11:17:54        Mesaj Id : 216398   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Sabah şans eseri uyandım kafese döndüm kuş yok bi baktım diplere inmiş tünemiş öldü sandim sonra yanına gidince hayvan cagız yanıma gelmeye çalıştı aglıycaktım neredeyse buralarda veterinerde yok ne yapmalıyım lütfen yardım edin
Ankara
Kurtuluş
Gönderilme Tarihi : 26.09.2008 21:24:38        Mesaj Id : 216399   Cevap ver    Bu mesajı bildir

bu tür durumlarnda mutlaka veteriner kontrolü sarttır ama madem bööle bi imkanınyok kusunun ayağının kırık olduğu kısmın iki tarafına tahta parcası gibi sert bir cisim koyup sıkıca sarmalısın. bunu yaparken dikkat etmen gereken kusunun eklem bölgelerinin hareket kabiliyetini kaybetmemesidir. bi süre kafesteki tünekleri çıkar ve kusunun yemiyle suyunun kafesin dibinden yiyip içmesini sağla....
Kocaeli
Gönderilme Tarihi : 02.10.2008 22:17:11        Mesaj Id : 216400   Cevap ver    Bu mesajı bildir

benimde muhabbet kuşumun ayağı kırılmıştı ama farketmedim kafesten dışarı çıkmıyodu 6 aylıktı bi gün seviyim diye aldım yere koyduğum zaman farkettim pazar günü olduğu için yarın veterinere götürürüm diye kafesine koydum pazartesi günü sabah kalktım baktım ölmüş baya bi ağlamıştım yeni bi muhabbet kuşu aldım 3 sene oldu hala çok iyi
Gönderilme Tarihi : 11.04.2012 12:57:55        Mesaj Id : 288301   Cevap ver    Bu mesajı bildir

canan benimde kuşumun ayağa kırıldı ben acil olarak veterinere götürdimgözürdüğümde ilaçlar 1.anti bakteriel 2.vitamin. verdi ben bunları yaptım ayrıca veteriner kuşun ayağına tahta çubuk bağlamayın diyo ben bağlamadım çünkü kuşların ayağı çok hassastır battığında anında kanar ve felç kalır. ben sadece yara bandı yapıştırdım ve şimdi hiç bişeyciği kalmadı şuan oyun oynuyor.
Gönderilme Tarihi : 01.05.2012 10:02:23        Mesaj Id : 288516   Cevap ver    Bu mesajı bildir

lütfen biri yardım etsin muhabbet kuşumun ayağı kırık ne yapmalıyım ayağını hiç yere basmıyor...

Gönderilme Tarihi : 10.11.2012 20:16:36        Mesaj Id : 290323   Cevap ver    Bu mesajı bildir

ibrahim tuna
merhaba: benim muhabbet kuşum yürürken ayak parmağı yana doğru katlanıyor. Ama salıncağında ayağının üstüne basıyor. Burada veteriner hekimliği olmadığı için götüremiyorum kuşcular bir şey söylemiyor. Lütfen yardım edin.  (not: 1 haftadır böyle...)

Gönderilme Tarihi : 17.01.2013 17:08:28        Mesaj Id : 290892   Cevap ver    Bu mesajı bildir

tırnakları uzundur? tırnaklarını kes bi tırnak makasıyla

ibrahimtuna yazdı :

ibrahim tuna
merhaba: benim muhabbet kuşum yürürken ayak parmağı yana doğru katlanıyor. Ama salıncağında ayağının üstüne basıyor. Burada veteriner hekimliği olmadığı için götüremiyorum kuşcular bir şey söylemiyor. Lütfen yardım edin.  (not: 1 haftadır böyle...)

Gönderilme Tarihi : 26.04.2013 09:20:45        Mesaj Id : 291871   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Jasoo yazdı :

tırnakları uzundur? tırnaklarını kes bi tırnak makasıyla

ibrahimtuna yazdı :

tırnaklarını kestik ama yine aynı arkadaki küçük parmağını ayağının altına katlıyor dışarıda yürürkende kıvırıyor neredeyse 6 ay oldu

ibrahim tuna

• <
  • 1
  • >
Web Analytics