Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

Kuşumun Ayagı Kırıldı Yardım!

Sabah şans eseri uyandım kafese döndüm kuş yok bi baktım diplere inmiş tünemiş öldü sandim sonra yanına gidince hayvan cagız yanıma gelmeye çalıştı aglıycaktım neredeyse buralarda veterinerde yok ne yapmalıyım lütfen yardım edin

img

catnam

15 yıl 6 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu tür durumlarnda mutlaka veteriner kontrolü sarttır ama madem bööle bi imkanınyok kusunun ayağının kırık olduğu kısmın iki tarafına tahta parcası gibi sert bir cisim koyup sıkıca sarmalısın. bunu yaparken dikkat etmen gereken kusunun eklem bölgelerinin hareket kabiliyetini kaybetmemesidir. bi süre kafesteki tünekleri çıkar ve kusunun yemiyle suyunun kafesin dibinden yiyip içmesini sağla....

img

gokhankuscu84

18 yıl 5 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benimde muhabbet kuşumun ayağı kırılmıştı ama farketmedim kafesten dışarı çıkmıyodu 6 aylıktı bi gün seviyim diye aldım yere koyduğum zaman farkettim pazar günü olduğu için yarın veterinere götürürüm diye kafesine koydum pazartesi günü sabah kalktım baktım ölmüş baya bi ağlamıştım yeni bi muhabbet kuşu aldım 3 sene oldu hala çok iyi

img

ilknurben

15 yıl 6 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

canan benimde kuşumun ayağa kırıldı ben acil olarak veterinere götürdimgözürdüğümde ilaçlar 1.anti bakteriel 2.vitamin. verdi ben bunları yaptım ayrıca veteriner kuşun ayağına tahta çubuk bağlamayın diyo ben bağlamadım çünkü kuşların ayağı çok hassastır battığında anında kanar ve felç kalır. ben sadece yara bandı yapıştırdım ve şimdi hiç bişeyciği kalmadı şuan oyun oynuyor.

img

defne_123

12 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

lütfen biri yardım etsin muhabbet kuşumun ayağı kırık ne yapmalıyım ayağını hiç yere basmıyor...

img

EMRE5461

11 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ibrahim tuna
merhaba: benim muhabbet kuşum yürürken ayak parmağı yana doğru katlanıyor. Ama salıncağında ayağının üstüne basıyor. Burada veteriner hekimliği olmadığı için götüremiyorum kuşcular bir şey söylemiyor. Lütfen yardım edin.  (not: 1 haftadır böyle...)

img

ibrahimtuna

11 yıl 5 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tırnakları uzundur? tırnaklarını kes bi tırnak makasıyla

ibrahimtuna yazdı :

ibrahim tuna
merhaba: benim muhabbet kuşum yürürken ayak parmağı yana doğru katlanıyor. Ama salıncağında ayağının üstüne basıyor. Burada veteriner hekimliği olmadığı için götüremiyorum kuşcular bir şey söylemiyor. Lütfen yardım edin.  (not: 1 haftadır böyle...)

img

Jasoo

11 yıl 3 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Jasoo yazdı :

tırnakları uzundur? tırnaklarını kes bi tırnak makasıyla

ibrahimtuna yazdı :

tırnaklarını kestik ama yine aynı arkadaki küçük parmağını ayağının altına katlıyor dışarıda yürürkende kıvırıyor neredeyse 6 ay oldu

ibrahim tuna

img

ibrahimtuna

11 yıl 5 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benım bır kusum varda muhabbet kusu bnde ankada oturyorum yanı sızın taktıhı uygulucam ama kardes kac gun durması gerekıyor

o tahtalar ay ustekının dedıgı gıbı oldu bı 1 2 gundur asagıdaydı ama ben kırıldıgın  fak etmemıstım bugun baktım 1 ayagı bon bos duruyordu yanı tutmuyordu baktım 

ne yapmam gerekıyor abı bna bı care bul lutfen

gokhankuscu84 yazdı :
bu tür durumlarnda mutlaka veteriner kontrolü sarttır ama madem bööle bi imkanınyok kusunun ayağının kırık olduğu kısmın iki tarafına tahta parcası gibi sert bir cisim koyup sıkıca sarmalısın. bunu yaparken dikkat etmen gereken kusunun eklem bölgelerinin hareket kabiliyetini kaybetmemesidir. bi süre kafesteki tünekleri çıkar ve kusunun yemiyle suyunun kafesin dibinden yiyip içmesini sağla....

img

muhabbetKusuu

9 yıl 1 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benım bır kusum varda muhabbet kusu bnde ankada oturyorum yanı sızın taktıhı uygulucam ama kardes kac gun durması gerekıyor

o tahtalar ay ustekının dedıgı gıbı oldu bı 1 2 gundur asagıdaydı ama ben kırıldıgın  fak etmemıstım bugun baktım 1 ayagı bon bos duruyordu yanı tutmuyordu baktım 

ne yapmam gerekıyor abı bna bı care bul lutfen

gokhankuscu84 yazdı :

img

muhabbetKusuu

9 yıl 1 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ