Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

Kuşumun Ayagı Kırıldı Yardım! - 2.sayfa

Sabah şans eseri uyandım kafese döndüm kuş yok bi baktım diplere inmiş tünemiş öldü sandim sonra yanına gidince hayvan cagız yanıma gelmeye çalıştı aglıycaktım neredeyse buralarda veterinerde yok ne yapmalıyım lütfen yardım edin

img

catnam

15 yıl 7 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

ibrahimtuna yazdı :

ibrahim tuna
merhaba: benim muhabbet kuşum yürürken ayak parmağı yana doğru katlanıyor. Ama salıncağında ayağının üstüne basıyor. Burada veteriner hekimliği olmadığı için götüremiyorum kuşcular bir şey söylemiyor. Lütfen yardım edin.  (not: 1 haftadır böyle...)

ayağında bi problem vardır

img

muhabet123

9 yıl 1 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ARKADAŞLAR Benim muhabbet kuşu ayağı kangren olmuştu. Bu gece kontrol etmeye gittim. ve o yaralı ayağı kopmuştu. Tek ayağı var şuan diğerei eklem şeklinde. Kuş kendi koparmamış çünkü hiç bir kan izi yok. Birşeyler söyleyin ne yapabilirim. Teşekkürler

img

Batursyg

8 yıl 9 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Jasoo yazdı :

tırnakları uzundur? tırnaklarını kes bi tırnak makasıyla

ibrahimtuna yazdı :

ibrahim tuna
merhaba: benim muhabbet kuşum yürürken ayak parmağı yana doğru katlanıyor. Ama salıncağında ayağının üstüne basıyor. Burada veteriner hekimliği olmadığı için götüremiyorum kuşcular bir şey söylemiyor. Lütfen yardım edin.  (not: 1 haftadır böyle...)
benim erkek kuşumdada aynı durum var ama aylardır böyle ve düzelmedi veterinere götürme imkanımız olmadığı için götüremedik ve hala iyileşmedi ayağına basabiliyor ama tünekte falan kırılan ayak yamuk oluyor ve kırılan ayağının en küçük parmağı ve uzun parmağı bide ayağı yana katlanıyor 

img

ZeynepSisman

8 yıl 5 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim kuşumda ayni birşry yapmadım rahat bıraaktım 2 gün yemeğini suyunu ben yedirdim ölmez dımı korkuyorum tek rahat bıraktım yemeğe koydum zaman ymiyor sabah yedi acaba şimdi açsa ne yapıcam ne yapıcam

catnam yazdı :
Sabah şans eseri uyandım kafese döndüm kuş yok bi baktım diplere inmiş tünemiş öldü sandim sonra yanına gidince hayvan cagız yanıma gelmeye çalıştı aglıycaktım neredeyse buralarda veterinerde yok ne yapmalıyım lütfen yardım edin

img

aleyna78u

7 yıl 7 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim kuşumda ayni birşry yapmadım rahat bıraaktım 2 gün yemeğini suyunu ben yedirdim ölmez dımı korkuyorum tek rahat bıraktım yemeğe koydum zaman ymiyor sabah yedi acaba şimdi açsa ne yapıcam ne yapıcam

catnam yazdı :

img

aleyna78u

7 yıl 7 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dün arabayla giderken bir serceyi araba carpdi eşimle bizde gördük eve getirdik durumu çok ağırdı ama biraz ilgilendik kendine geldi uçuyor ama yere indiğinde sağ ayağının usdune yan gelip kalıyor lütfen yardımcı olurmusunuz

img

NIHAL

7 yıl 3 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar kuşumun kadadı kırıldı yada incidi bilmiyorum lütfen yardım edin

img

Sevdia

7 yıl 3 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar kuşumun kadadı kırıldı yada incidi bilmiyorum lütfen yardım edin

img

Sevdia

7 yıl 3 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ben bir kumru yavrusu buldum uçabiliyo ama bir bacağı türlerine yapışmış bende yeni fark ettim şimdi o bacağını hareket ettiremiyo ne yapmalıyım

img

Guest50581

7 yıl 2 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İnsan başına gelmeden ne yapacağını bilmezmis şimdiden geçmiş olsun öncelikle soğuk kanlı olun biraz acil müdahale en önemlisi benim özgür muhabbet kusumun ayağına uykudan uyanınca kardeşim bastı ilk başta eklem yerinden ayağı kopmuş sandım o derece ayak arkada ve kullanamadı hemen nohut kadar terramycine surdum fastjel de olurmuş veterinere gidene kadar bi 4 saat kaybettim ben pazar günüydü açık ve kuşa bakan veteriner bulmak zor oldu gidene kadar 5 kere falan surdum kremi halsiz duser kusunuz ölecek diye korkmayın su verin ona bol bol direnci artar veterinere gidince yaptığı hazır çay alınca tahta kaçık olur ya çubuk ince onu bacak boyunda kırdı sargı beziyle sardı kusumun ayağını tutmak bana dustu ve bacağı dümdüz olacak şekilde tüyüne kadar çok sıkmadan tüm bacağını sardik verdiği ilacı bilmiyorum maalesef ama çocukların şurubu oluyor genelde her gün suyunu değiştir günlük hayatta da bikac damla elma sirkesi koy suyuna dedi bir ay sargısı durdu şuan canavar gibi maşallah 😍😍Allah kimseye böyle tecrübe yasamaz insaAllah

img

Kordugum

6 yıl 6 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ