Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

BİLGİ PAYLAŞMA ( kuluçka makinasında çıkım performansı) - 2.sayfa

Arkadaşlar BAHTİYAR_02 arkadaşımızın sayesinde kim nerede ne tür hayvanları besliyor,hangilerini satıyor, öğrendik.Kendisini ve katılan ve katılacak arkadaşlara teşekkür eder bol ve sağlıklı üretimler dilerim. Benim yumurtalarda bazen patlama ve içerisinde yavru ölümleri oluyor.Bazı sorduğum kişiler makinanın suyuna sirke katmamı yumurtaları sirkeli su ile yıkamamı ve 24 saat suda beklemeli diye bir çok tavsiyelerde bulundular benim istediğimde bu sorunu bilen bilmeyen herkezin katılımlarıyla özet olarak bir sonuç çıkara biliriz teşekkürler [email protected] 05357381370

img

mustafa1515

15 yıl 5 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bayat yumurta hava boşluğu büyük olduğu için batmaz.yumurta bayatladıkça hava boşluğu genişler ve yumurta kurumaya başlar, o tütsü dediğin bir toprak kabın içine potasyum permenganat konur bu siyah tozdur içine formol dehite şırıngayla sıkılır ve bir gaz çıkar,bu gaz çok zehirlidir solumamak gerekir ve kanserojendir tavsiye etmem.Avrupada artık kuluçka makineleri için ozon jenarötörü kullanıyorlar.ama küçük makineler için,Antek vs gibi virüs öldürücü dezenfektanlardan alıp sulandırıp fısfısla makineye ve az miktarda yumurtalara sıkılır.

img

emreergin

15 yıl 6 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

img

arifgirgin

15 yıl 7 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mustafa kardeşim uşak bıldırcın tesisleri günlük 150_200 viol yumurata üretmektedir ayrıca gunluk 150_200 violde bu sitedeki arkadaşlardan yumurta almaktadır yani gunluk 300 viol oda 3600 adet yumurtaya tekavül eder sitedeki dönence rumuzlu arkadaşım bayat yumurta yolamış onuda sana yolamışız senin burada dokundurmana gerek yok 50 viol yumurta altı üstü 50 ytl seni aramışız ama sen telefon açmama özelliğine sahip birisin seni yayağanda arıyorlar ulaşamıyorlar ama 50 viol yumurta sana hakikatten zarar vermiş maddi değil ama manevi zarar vermiş kardeş 50 liraya insan değişilmez sen yumurta verdiğin yerlere söyle senin yüzüne atmasınlar yumurtayı satamadığın yumurtayı bana yola ben yurdun her bir yanına yolluyorum ama yoları ayırırken düşüneceksin hangi yolu ayırdığını senle bizim yolumuz doğuştan ayrı zaten sen 50 liralık adamsın bense dostumu 50000 ytl ye değişmem can kardeşim 2 gun sonra burdura gelecem yayağanlıya yaptığın gibi teli açmasanda yerine gelecem orda konuşalım olurmu

img

arifgirgin

ÖZEL MESAJ

sevgili arifgirgin dostum nem makinasını nerde bulabiliriz.gerçektende önemli bir konuya açıklık getirdin.ellerine sağlık. tüm dostlara saygılar

img

bahtiyar02

19 yıl 7 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bahtiyar arkadaşım tüm beyaz eşya mağazalarında bulabilirsin evlerde kullanılan ama kulanımı yaygın olmayan bir cihaz buhar üretiyor fiyatıda 20_25 ytl kadar

img

arifgirgin

ÖZEL MESAJ

DÜZELTME: mustafa arkadaşım bu yazıyı yazdıktan sonra yayınlammaması için gerek sitedeki bir arkadaşım gereksede site yöneticilerine mesaj attım fakat bu yazı yayınlandı.bu yazıdaki senin şahsına karşı olan sözlerimden dolayı kendimi kınıyorum burdurda iki tane mustafa olduğu için mustafalar karıştı bende biraz alıngan olduğumdan üzerime alındım şahsından özür dilerim.affetmek yüce bir şeydir beni affet kardeşim.

img

arifgirgin

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar öncelikle şöyle söyleyeyim ama nasihat değil.Bazı arkadaşlar var bana yalakalık yapmak için bazı arkadaşlarımızı birbirimize kötülüyor menfaatleri için ne kadar ayıp.arifgirgin arkadaşın dediğine göre 1 yatağandan 1 diğeri sinoptan aramış bana kalırsa bunlar arifgirgine yapılan bir yalakalıktır.Yatağanlı arkadaşın numarasını kendisinden aldım konuştum şahıs beni tanımadığını kim olduğunu bilmiyorum ama burdura geldim dediğini söyledi.bilemem belkide doğrudur ama benimle irtibata geçmediğini allah biliyorya.Bana da bazı arkadaşların isimlerini kötüleyenler çıktı.kaideye almadım ayrıca kimse bana başkasını kötülemesin.ARİFGİRGİN arkadaşla aramız çok iyiydi aramızın bozulma sebebi bana başkasından aldığı yumurtaların bozukluğu değildir benim vermiş olduğum yumurtacımın yumurtalar bozuk kokmuş deyip atıp gitmesidir arifgirginin yollamış olduğu kolinin üzerindeki bantların üzerinde kırılır atılmasın ve yurtiçi kargoyla geldiği belli bana bu yumurtaları yiğeni uşaktan burdura kafesle birlikte getirdi kutuyu inceleme sonucu başkasından geldiğini öğrendim ama arifgirgin arkadaş kendisinin olduğunu iddea edince aramız bozuldu.bana yukarıda yazmış olduğu sen 50 ytl lik adamsın lafı ağırıma gitti benim derdimin 50 ytl olmadığını kendine söyledim.Arifgirgin arkadaş benim yukardaki YAYÇEP in cd sinde benim tek anladığım ve paylaşmak istediğim yumurtanın bayat olup olmadığı bu işlemde içinde su olan ufak bir leyende yumurtaların bırakılması bayat ve gözle görülmeyecek çatlak yumurtalar tabana düşmüyor düşselerde dik olarak sallanıyor diye yazmış olduğum kelimeyi kendisine taş attığını düşünerek yazmış olduğunu belirtti ve yapılması gerekeni yaptı. arkadaşlar benle veya başka arkadaşlarla sorunu olan arkadaşlar buradaki vermiş oldukları ilana memnuniyetlerini ve sitemlerini dile getirsinler. Ama bana yapılan 50 ytl lik lafı gibi değil allah saklasın öyle bir zaman olurda benim çoluk çocuğum 50 krş a muhtaç olursa 50 krş luk adam da olurum. bana gelen yumurtalar çok bayattı simsiyahtı içleri benim hafta da 60-70 paket yumurtam oluyor zaten sizlerin de bildiği gibi bıldırcın ymrt sını ya hastalar alıyor yada çocuklar için alınıyor şükürki ben ve yumurtacım bu dışarıya satmış olduğu 10-15 paketten kendimiz ve bir başkası sorunsuz kurtulduk.AYRI BİR KONU:ant.finikeden serkan.kardeşimin,JOFİ rumuzlu ıspartalı adem çevikel abime osmaniyeden orhan yurtseven kardeşime KÜTAHYADAN ali çakır kardeşime ARTVİN hopadan nazmi beye elimdeki bulunan tvk çeşitlerinin yumurtalarından hediye olarak yollayacağımı söz verdim bu arkadaşların dışında isteyen olursada veririm ama zahmet edip kendileri gelirse.ben bu siteyi takip ederken bir abimize takılmışlar kah okadar hayvanı nasıl sığdırıyorsun kah vs bu olaylara kızarken BAHTİYAR ismli arkadaşın anketini beğendim ve katıldım yine tebrik ederim kendini keşkede katılmasaydım.

img

mustafa1515

ÖZEL MESAJ

mustafa1515 abi sen el yapımı kuluçka makinası satan mustafa çınar abimizmisin ben dinardan erkan merak ettimde cevaplarsan sevinirim hayırlı günler

img

erkan_bayram

15 yıl 9 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

erkan_bayram kardeşim bana kuluçka makinası yapan mustafamısın diye sormuşsun değilim.onun ismi Mustafa ÇINAR benimkisi mustafa ALTIN.

img

mustafa1515

ÖZEL MESAJ

Merhaba arkadaşlar Ben bu siteye üye olduktan sonra ÇALINAN SÜLÜN VE KEKLİKLERİM hakkında ilanlar verdiğimde mustafa ile tanıştık hem telefonla hemde msn de görüştük çalınan sülünlerimin yerine baharın çıkacak yavrulardan hediye edecegini söylemişti.Bir gün ailecek tanışmaya karar verdik ve başı gözü üstünde ağırladı bizi sanki kırk yıllık dost gibi karşılandık konuk edildik gerçektende güzel insanlar ailece ve kızıma bir çift cüce habeş tavugu hediye etti ne kadar tok gözlü insanlarmış böyle insanlara sen 50 liralık adamsın derken bin düşünüp bir söylemek gerekiyor Ben mustafanın her şeyine kefilim Herkese saygılar

img

jofi

15 yıl 5 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ