Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

TAVSANIMLA ILGILI SORUCAKLARIM WAR

Mrb ben geçenlerde de bahsettigim gibi yeni tavsan aldim.simdi bi kere ben marullari werirken yikayip kuruladiktan sonrami wermeliyim yoksa yikamadan wermemin hayvan için bi sakincasi war mi? bi de marul wermek zararliymis diyolar gerçekten böyle bisey warmi ben ayrica kuru mama da weriom.bi de tavsanim daha yavru oldugu için bi kutunun içinde duruo.büyüyünce kafes alicam simdilik kutu yeterli degil mi? tesekkürler...

img

yagmurcuk

18 yıl 10 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba yagmurcuk... yavruluk döneminde kuru mama vermen gerekir... marulun hic bir sakıncası yoktur sadece günde 2 öğün yıkayıp ıslak bir bicimde vermelisin ... o maruldan su ihtiyaclarını buyuk ölçüde giderirler... tavşanını kutuda beslemen onu agresif yapıcaktır eğerki zıplayıp cıkmaya çalışıyorsa ileride ürkek olup kutuya sen koyuyorsan yada baska biri koyuyorsa ona karsı güvensizlik hissedip sizden kaçıçaktır kucagınıza aldığınızda sizi tırmalarsa bu davranışından anlarsınız... Üstelik tavsanın sağlığı bakımındanda tehlikeli dıskılarını özellikle idrarını kutuya yapıp ayakları pislenip bit pire ve sürüngen olan onun için en tehlikeli olan hayvanları kendine ceker... özellikle ayaklarında idrar kokusu varken evde dolasırsa evin her yerinde sürüngen hayvanlarla karsılasabilirsiniz tavsanın idrar kokusu bu tür hayvanları kendine ceker... tavşanınızdada ayagında ve poposunda pişikler yapışkan bit pireler en önemlisi kutuda idrar ıslaklığı onun kokusu onun tavsana verdiği ıslaklıkdan dolayı serinlik onun hastalanmasına yol açar.... onu yavruyken kümes alıp orda beslersen cok iyi olur eger sonra alırsan yuvasına pek alışamayabilir... tuvalet alışkanlığı edinemeyebilir... olduğu yere idrarlarını yapabilir... bunların olmamasını istiyorsan ona uygun kümes al... saygılarımla...

img

wolf_alone

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

eger hastalanmalarda neler yapıcağını veteriner uzman ILGAR beye [email protected] msn adresinden öğrenebilirsin...

img

wolf_alone

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ