Hepsievcil

Kuş Forumları > Kuş İlanlar

Mesaj Ekle

muhabbet kuşları için mama!!!!!

Arkadaşlar,50 çift muhabbet kuşu için evde yapılacak mama tarifleri veririmisiniz....saygılar

img

kutlukaya

19 yıl 5 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mrb kutlukaya benim kendi kuşlarım için yaptığım mamayı anlatayım senin işine yararsa ne mutlu bana. benim kendi kuşlarım çok severek yiyiyor. bende faydalı olduğuna inanıyorum. MALZEMELERİMİZ 1 bebe büsküvisi 2 pirinç unu 3 keten tohumu (öğütülmüş toz halde) 4 mürekkep balığı kabuğu (falçata suretiyle mamanın içine kazıyorum) 5 vitaform (vitamin) 6 suda haşlanmış yumurta 7 mısır irmiği ben şahsen kurutulmuş hindistan cevizi rendeside kullanıyorum marketlerde hazır paketlerde satılıyor isteğe bağlı sende kullanabilirsin HAZIRLANIŞ (15 kuş için) bebe büskivisini elimle ufalayıp toz haline getiriyorum,(iki adet) ardından iki çay kaşığı toz keten tohumu, 1 tatlı kaşığı pirinç unu, 1 (ufak) adet mürekkep balığı kabuğunu falçata yardımı ile yumuşak kısmını kazıyorum, 1 tatlı kaşığı irmik ve yarım çay kaşığı vitaform, bunları birbiriyle güzelce karıştırıp, 1 adet suda haşlanmıış yumurtayı birkaç parçaya bölüp içine atıyorum bir çatal yardımı ile yumurta ve diger besinleri harmanlıyorum ve servise hazır. ben mama yaparken kuşlar sabırsızlıkla bekliyor. umarım sana bi faydası olur ölçüyü fazlalaştırarak mamayı çoğalta bilirsin.

img

kutsaldamacana

15 yıl 6 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sayın KUTSALDAMACANA... Kanaryalar içinde bu mamayı kulanabilirmiyiz acaba veya varsa onuda yazabilirmisiniz.. teşekkürler...

img

manken-m

20 yıl 5 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sayın kutsal damacana çok teşekkür ederim.....saygılar...

img

kutlukaya

19 yıl 5 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ