Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

niee pekii niee??

arkadaşlar sizinle paylaşmak istedim bişey war,mümkünse konu hk. fikirlerinizi almak istiorm.. bnm tawşanın son bi hafta,10 gündür edindiği bi alışkanlık war ki nedenini bi türlü anlamş diilim.. olayı yaşadım ilk günü aktarim en iisi; şimdi yawrucağn yem we suyunu werme,kafesini temizleme wakti geldinde bn elimde gerekli malzemelerle her zmnki gibi kafesine doğru yürüyüp,önünde bağdaş kurmak suretiyle oturup,yemini fln koymaya başladım.. bu sırada kafesnde dönüp dolanan bnmki bi anda bana arkasını dönüp,aynı anda hem zıplaması hemde hawadaykn kendi etrafında yaptığı yarım dairelk bi dönüşle çişini yapıwerdi,burda çişini yapması tabikide anormal bişey diil ama yaptığı akrobatik hareket sonucu hawaya saçılan çişinin,kafesn önüne oturmş bulunan bni sırılsıklam etmesi braz şok etkisi yarattı tabi.. ilk gün neyse dedim geçtim ama sonrasnda iş biraz çığrndan çıktı,takribi 9-10 gündr her sefernde aynı muameleyle karşılaşıorm.. hatta şimdi ufaklk olayı abartıp kafesine yaklaşn her kişinin üstüne yapmaya başladı.. ew ahalisi yanına yaklaşmktan korkuyo artk,bn herşeye rağmn direnmeye çalışıorm ama nereye kdr,hergün hergün üzerine işenilmesi de hoş bi durum diil takdir edersinizki.. nie böle dawranıo acaba,fikri olan warmı??

img

amadeus46

18 yıl 11 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

amadeus erkek tavşanlar çevreyi anlattığın şekilde işaretlerler,bunu yapması gayet normal.Ama sanırım senin ki biraz abartmış.Sana tavsiyem onu kafesini tavşanın dışarıdayken temizlemen.Sen kafesi temizlediğinde onun bırakmış olduğu koku izlerinide ortadan kaldırdığın için,o tekrar bu hareketi yapıyor.Kafese her yaklaşanıda bu amaçla geldiğini düşünerek idrarı ile işaretleme yapıyor.

img

angoravet

19 yıl 4 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ