Hepsievcil

Kuş Forumları > Papağanlar

Mesaj Ekle

CANLI HAYVAN İÇİN KARGO SORUNU İÇİN ÇZÜM ÖNERİSİ

Merhaba tüm dostlara..... Dikkatimi çeken biz hayvan sever dostların temel sorunların başında gelen KARGO veya nakliyat olayı.Kuş gribi çıkmadan otobüs firmaları genelde sorun çıkarmadan taşıyorlardı.burdan tüm otobüs firmalarına çok teşekkür etmek istiyorum.çünkü çok azda olsa bazı firmalar halen bu tür ihtiyacımıza cevap veren tek kuruluş oldukları için.Otobüs firmalarınada yasal yasak geliyor o zaman bizler nasıl bir yol bulacağız?Bir çok ülkede canlı hayvan nakliyatı hiç sorun olmadan yapıla biliyor.neden bizde olmasın hiç merak edeniniz oldumu acaba?Hangi kargo firmasına gittiysem "hayır canlı hayvan taşıyamıyoruz riskli ve yasak deniyor.peki yasak olmayan ve risk taşımayan bir kargo şirketi kurulamazmı?bir çok şehrimizde hava alanımız var onlar hem hızlı hemde daha az risk taşır.Tren her şehrimizde yok.Ama hemen hemen her ilde ilçede hatta köyde dahi kargo şirketine ulaşmak o kadar zor değil.ancak kargolar bu tür talebimizi karşılayamıyor.Adıyaman merkezde oturuyorum bir kargo firmasıyla görüştüm durumumuzu anlattım canlı hayvan dostlarımızın taşıma araçlarında havasızlıktan öle bileceğini söyledi.bende taşıma aracınıza uygun bir havalandırma sistemi taktığınızda hiç problem çıkmaz dedim.ancak firmanın şubesi bu önerime sıcak bakmasına rağmen genel merkezlerinin bu tür uygulamaya girişeceklerini sanmıyorum dedi. Benim sorum şu: biz hayvan dostları olarak ne tür bir çözüm yolu bulabilirmiyiz? bu konuda yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum. tüm dostlara saygılar sevgiler

img

bahtiyar02

19 yıl 7 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım önemli bir konuyu gündeme getirdin teşekkürler, bende senin düşüncendeyim kargo firmaları bu srumlulugu üstlenmeli diger kargolarda oldugu gibi nakliye ücreti karşıdan ödemeli ve gönderi bedelinin karşı taraftan tahsil edilerek hayvanın teslimi binlerce insanı sıkıntıdan kurtarır selamlar

img

babaas

16 yıl 7 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kargo Şirketlerinin bu konuda bir sucu yok bu kanun ulaştırma bakanlıgı tarafındandır.yani bu işin tek çözüm yolu ulaştırma bakanlıgına bu konuyu iletmektir.ayrıca kargo canlı hayvan alsa bile herkezden alamaz kuşun meşesi saglık belgesi vb belgeleri olması lazım Saygılarımla Güven Kuş Cenneti

img

abdullahh

16 yıl 4 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

abdullahh bey bizim amacımız kargoları şirketlerini bu taşımacılıkta bize ne tür yardımları dokunabilir onu araştırmak.ona bakarsanız birkaç firmada olsa otobüslerde halen taşıyan var.örnek siz canlı haylanlarınızı ne tür yolla Türkiyeye pazarlıyorsunuz.Tanınan bir firmasınız.bu konuda siz bize yardım edebilirseniz seviniriz.en azından yolunu.bu konuyu hepsievcil.com da kanatlı kümes hayvanları bölümüne bir göz atarsanız daha sağlıklı olur bence.katılım ve fikirleri görmeniz açısından saygılar

img

bahtiyar02

19 yıl 7 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bahtiyar02 İsimli Arkdaşım Bu Tür Evcil Hayvan sitelerinde türkiyenin her yerinden insanlar dostluklar kuruyor birbirleriyle alış veriş yapıyorlar ama taşıma -nakliye durumunda karşınıza bir engel çıkıyor.şimdi öncelikle kesinlikle ulaştırma bakanlıgınca açıklanmş bir kanuna göre otobüs ve kargo şirketlerinde canlı hayvan taşımak yasaktır.bunun nedeni Yüksek Derecede Kuş Gribi vakasıdır bir zamanlar kuş giribi oldu ve ondan sonra firmalar canlı-kanatlı hayvan almamaya başladılar.yalnız biz kendimiz bu işin çözüm yolunu bulduk yalnız herkez bizim gibi yollayamaz .. av ve yaban hayvanı yollamak için av ve yaban hayvan satış belgesine sahip olmanız gerekmektedir keklik papagan vs evcil hayvan yollayabilmek için evcil hayvan satış belgesine sahip olmanız gerekmektedir muhabbet kuşu hint bülbülü vs eger bu saydıklarımda yoksa elinizde şehrinizde mezbahaneye giderek orada hayvanınıza meşe belgesi alarakta yollayabilirsiniz..

img

abdullahh

16 yıl 4 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ