Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

Kuşumun poposunda dışkı birikiyor

Poposunda dışkı birikiyor ve kuruyor, kireçleşiyor. Arada yıkıyıp yağlı krem sürüyorum. Bu arada kuyruk tüyleri bozuluyor. Ne yapmalıyım.

img

ersina

15 yıl 4 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kuşun isalden öyle olmuş. ya yumurtayı fazla veriyorsun yada yeşilliği. bunları haftada bir ver kardeşim.

img

pcard_coll

19 yıl 10 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yesilliği bi süreliğine kesebilirsin...

img

gokhankuscu84

18 yıl 5 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ben kuşumun poposunda dışkı birikince fıskiye ike çok az su sıkıyorum poposuna. Kendisi atıyor zaten. Ama ishal diyorlar. Ben anlamam ishaldir. Benim dediğim yöntem geçici. Yine de tedavi ettir.

img

toypkia

15 yıl 4 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yeşillik verme bi süre ve durdugu ortam soğuk olmasın

img

dobadalim

15 yıl 3 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim yeni aldığım dişi kuşumunda poposunda dışkı birikiyor 10 aylık felan kuşum yeşillikten olduğunu sanmıyorum neden olabilir acaba bilgisi olan varmı

img

mustafa_88_

15 yıl 3 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim yeni aldığım dişi kuşumunda poposunda dışkı birikiyor 10 aylık felan kuşum yeşillikten olduğunu sanmıyorum neden olabilir acaba bilgisi olan varmı

img

mustafa_88_

15 yıl 3 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ayrı bir mamalıkta haşlanmış patates bulundurun,ortamsıcaklık gece-gündüz farkı çok olmasın ve kuşu bikaç gün hasta kafesinde sıcak tutun yeşillik vermeyin.genelde hafif geçen isallere soğuk algınlığı sebep olur suyuna neoteramisin-vitamin takviyesi hergün su değişecek toz halindiki ilaç mercimek kadar verilecek.hasta kafesi:kafesin etrafı gazete kağıdıyla bantlanacak çünkü kağıt sıcaklığı iletmez üstü açık kalacak 75 watt gibi şeffaf ampul 36-48 saat kapatılmaksızın ısıtma amçlı açık tutulacak imkan varsa kımızı enfaruj ampul olursa yine kafesin üstünden yakılacak gazeteye gerek kalmaz...geçmiş olsun....

img

makedon

15 yıl 4 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mustafa_88_ yazdı :

Ben dün 6.5 aylık dişi kuşuma erkek eş aldım,Fakat poposunda kakalar birikiyor erkeğin.Erkek de 8-12 aylık arası bir şey.Poposunda ki kakaları bazen ayağıyla ya da ağzıyla temizliyor,Bir de çoğu zaman tüylerini kabartıp oturuyor ama bugün biraz daha düzeldi.Ne yapabilirim poposunda ki kakaları? Dışarı çıkaramıyorum kafesten çünkü daha yeni.Dişi ısırıyodu o da ısırıcak gibi yapıyo.Bir de kakası dişiye göre koyu daha sert ve az daha büyük.Lütfeeen yardım edin

img

Hirakaya

6 yıl 9 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kardesım anus cevresındekı tuylerı yolmalısın.korkma bırsey olmayacak bu sekılde hem cıftlesırken daha fazla verımlı olacak hem de dıskı yapısmayacaktır.tahmınen 12 kok tuy olur anuste cek hepsını...

pcard_coll yazdı :
kuşun isalden öyle olmuş. ya yumurtayı fazla veriyorsun yada yeşilliği. bunları haftada bir ver kardeşim.

img

erhan70

18 yıl 11 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ