Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kaplumbağam evde kayboldu onu nasıl bulabilirim 2saatimvar

kaplumbağam 2 haftadır evde kayıp ve onu nasıl bulabilrim bilmiyorm.nasıl bulacağımı heman cevaplarmısınız lütfen aramadığım yer kalmadı

img

karabasibulun

15 yıl 3 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

en kolay gece bulabilrsin. Gece 2-3 gibi bütün odalara tek tek aniden girip ışıkları yakarsan olduğu yerde kıpırdanıp ses çıkaracaktır.

img

yasdal

18 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Eğer ulaşabilirse saksı içlerine kendilerini gömdüklerine dair çok şey okudum saksılara da bakın. Önce bulunduğu odadan başlamak üzere tüm kuytu köşelere fener tutarak bakın bunlar bzen çok iyi kamufle oluyor. Sonra evin diğer odalarındaki buzdolabı çamaşır ve bulaşık makinelerinin arka köşeleri dahil olmak üzere tüm kuytu yerlere.

img

frozen

18 yıl 4 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

öncelikle inşallah bu mesaj ulaşana kadar sen kaplumbağanı bulmuş olursun .Eğer bulamadıysan panikleme bnmkilerde önceden hep kaçıyorlardı ama hep kaçtıkları odanın koltuklarının altında buluyodum.Bence kaybolduğu yerde koltuk varsa orda olma şansı yüksek öteyandan 2 hafta az bi zaman değil ama açlıktan ziyade kurumuş ve susamıştır.Benim kaplumbağalarım hasta olduklarında 20 güne yakın yememişlerdi ve bişey olmamıştı ama susuzluk çok kötü ve bi sorum var acaba evde mi yani onun dışkısını falan gördün mü onlar sana yardımcı olabilir.

img

___gizem___

15 yıl 3 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bizim afacan Fındık da iki kez akvaryumdan atlayıp kaçmıştı, ilkinde kızımla tüm evi bir yanağımız yere yapışık olarak, bir elimizde fener, sürüne sürüne köşe bucak saatlerce dolanıp da tam umudumuzu kaybettiğimizde, akvaryumun o zaman bulunduğu yer olan salonda (fazla uzaklaşmamıştı yani...) duvarla kalorifer borusunun arasındaki daracık yerde, iki ayağı üstünde dikine durup saklanmaya çalışırken bulmuştuk... evde yer yerinde oynayıp tüm eşyaları hoppalaya kaldırdıktan sonra epey sinir bozucu olmuştu akvaryumun 2 metre ötesinde yakalamak kaçağı :)))) İkincisinde daha tecrübeli olduğumuzdan önce salonun kapısını kapatıp tüm eşyaların altına bakmakla yetinmeyip sağa sola dikkatlice çekerek yaklaşık 2-3 saatlik aramanın sonucunda, defalarca altına baktığımız, ileri geri çekiştirdiğimiz kanapenin ayaklarından birinin arkasına konuşlanmış olarak bulmuştuk... Yani kolay gelsin arkadaşım...

img

tinycat1

17 yıl 9 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben saklanabilme ihtimali olan yerlere yeminden bırakıyorum birkaç tane, burnu çok iyi koku aldığı için hemen yemlerin yanında bitiveriyor. genelde sıcak olan köşelerde uyuyor oluyor kalorifer peteği altı, buzdolabı altı filan gibi

img

hnur

17 yıl 9 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İlk önce 2-3 gibi kaplumbağa acıkır ve yem aramaya başlar oyüzden herodaya azıcık yada çok (o sana bağlı) koy ve 30dk yada 1 saat kalsın hep her odayaı izle ve yemlerinin yanına bak ordaysa buludn demek olur.

img

baranb

15 yıl 6 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

valla seni üzmek istemem ama 2 haftada kaplumbağa ölmüştür...

kaplumbağalar çiçek sever mi ki oralara da bak bi de koltuk arasına giriomus arkadsımın teyzesininki oyle olmus yalnız nası kactı yani onlemnin yolu varsa soılein su buyuk kafeslerden mi almak gerek

benm kaplumbağam henüz 3 aylık ve kayboldu evde. 5 gün sonra  sağsalim buldum.. bilgi olsun diye paylaşmak istediğim bulduğum yeri vazonn içinde hem de çiçekleri ( yapay) çıkarınca yan yatmış duran vazonn içinde buldm ..

img

bruseis

10 yıl 7 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ