Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

iguanam yemek yemiyor acillllll yardım

2 gün önce bir uguana aldım oldukça büyük bir akvaryuma koydum ve ısıtıcısı lambası hepsi var...marul verdim dün sürekli önündeydi yemedi..bu günde havuç rendeledim ama dokunmamış.yerine alışamadığı için yemedikleri olurmu?..alışamadığı içinmi yemiyor yoksa başka bir sorunmu var..birde çok sakin hiç kaçmıyor ...elime alınca direk omzuma tırmanmaya çalışıyor..gözlerini ise arada kapalı tutuyor.neden yemiyor olabilir acaba?

img

namik06

15 yıl 7 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba, odanın sıcaklığı kaç derece acaba. soğukta da hareketsiz ve uykulu gibi olurlar. Aldığın lambanın ne kadar sıcaklık verdiğine bak. belki sadece uva için olabilir. eğer öyleyse bir de ısıtıcı kablolardan alıp, üzerine birkaç kat bez atıp (çok aşırı ısıtmasın diye) kullanabilirsin. (Lamban sadece uva içinse bütün gün yakmaman gerekiyor.3 saat yeterli). Ayrıca yemekleri sadece marul ve havuçtan oluşmamalı. Demir içeren yeşillikler hariç bol çeşit yeşillik ve Kabak rendesi, domates, salatalık, elma, kivi, vs. Siteden araştır çok çeşitli yemekler verebilirsin. ama meyveyi çok az ve haftada en fazla iki defa verirsin. Kendin yedirsen daha iyi olacak galiba. Hem sana daha çok alışır. Yemek istemezse de ağzını canını yakmadan tırnağın yardımıyla (veya havuç rendesi bile yardımcı olabilir) aralatıp verebilirsin. Birazı ağzına girince yemek zorunda kalıyor. Haftada bir calsiyum granül (beyaz ve 5-6 adet toz haline getirip) ve dvit3 (4-5 damla) vermen gerek. eczanelerden bulabilirsin. Ayrıca bu sitede çok detaylı araştırma yap. Çok faydalı yazılar var. Kolay gelsin.

img

ysfrmz

15 yıl 8 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ