Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

ıguanam kör mü oldu ya:(:(

arkadaşlar ıguanamı elimle besliyorum ama son günlerde verdiğim yiyecekleri görmediğini fark ettim kafasını başka yerlere uzatıyo çok üzülüyorum ya ne yapabilirim bu konuda bilgisi olan varsa ne olur yardım etsin

img

sudekara

15 yıl 3 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

gözlerinde perde ğibi veya kısılma kapanma ğibi bi bidurum var mı kör oldunu sanmıyorum neşekilde bakıyosun ve ne veriyosun acıklarsan dahaiyi yardımcı olurum

img

mozanbig

17 yıl 9 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ilgilendiğin için çok teşekkürler, ıgunamı hayvan hastanesine götürdüm ve gördüğünü sölediler. kafesi ısıtmak için normal ampül kullanıyodum ondan oldu sanırım geçici bi durumdu. ve hala kafesi ısıtmak için uygun bi yol bulamadım yardım edermisin :(

img

sudekara

15 yıl 3 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

iguanan sapasağlam merak etme bu iguşlar biraz otistik yaratıklardır malesef bu tip tavır ve hareketleri çok görürsün:D

img

hobapli

15 yıl 3 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba, ampulle ısıtmayı düşünüyorsan altı gri boyalı (ayna gibi) üstü şeffaf ampuller var. Kesinlikle aşağıya ışık vermiyor. Böylece iguanan rahatsız olmayacaktır. Praktiker veya bauhaus gibi yerlerde bulabilirsin. Ya da ısıtma kabloları var. Çok aşırı ısı vermiyor ama yine de direkt temas etmesin diye üzerine birkaç kat bez serip kullanabilirsin. Sana kalmış. Ama ısıyı üstten alması tabiki daha iyi olur.

img

ysfrmz

15 yıl 8 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ısıtıcı ampul alırsan daha iyi olucakdır benm kullandım kırmızı 100w lık işimi ğörüyo gayet saglıklı igum

img

mozanbig

17 yıl 9 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ