Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

Canlı hayvan satışı neden yasak ?

Sitelerden de görüldüğü gibi artık forumlardan bile canlı satışı yapmak yasakmış ... Şimdi ben hobiciyim diyelim ,ve üretiyorum kendi çapımda bişeyler...ve paylaşıyoruz burdan... örnegin petşoptan alacağın ürünü forumlardan daha ucuza alabiliyorsun... Valla ben bu işden hiçbişe anlamadım... Hayatımızdaki hobiye son vermek istiyorlar galiba... Tarım bakanlığı madem çok samimidir..Ozaman İSRAİL den almasın tohumları da vergiye katkı olsun....Hani forumda vergi ödenmiyor deniyor ya... Bu arada bir şiir paylaşaşlım.. Şimdi tüm kediler ciğercinin önünde... Seyrede dururken ciğerleri... Bir akıllı kedi , mahkemeye vermiş kasabı... Şimdi kasap da hüzünlü kedilere hesap veriyor... Ama kasapçı da işi biliyor ... Yarın satanistlerle anlaşacak işte o kasapçı... Anlaşılan şu ki kediler kedilikleriyle devam ederken... Kasaplar da bunun hesabını kitabını elbette yapacaktır... Şirin içeriği hayli derin...anlayana... Ben anlamıyorum arkadaşlar...avrupada tüm açık artırma sitelerinde 2. el satıyorsun ürünü...çünki kendin üretmişsin... Şimdi bende 10 çift melek var onu da birbirinden güzel...Bunlara elektirik ısıtıcı ışık harcıyoruz...eee ben kalkıp bunları satıcam tabi bu masrafkarlı çıkarmak için... NE VERGİSİDİR Bu uleynnn....Sen bana destek mi verdin de vergi alıyon....Kendine gel bre adam kendüne gel...bu ne biçim yasa arkadaş.... Canlı hayvan neden yasak ? Var yok bir hayvan sevgimiz var o da olmasın mı ... El merhamet el insaf bre meclis...

img

akvaryumhobi

16 yıl 5 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SÖYLEDİKLERİNE TAMAMEN KATILIYORUM