Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Bitki Akvaryumları

Mesaj Ekle

üzgün

arkadaşlar mrb benım 34 tane balığım var 33tanesi ciklet hepsi cift her cins var elimde fakat bi tane balığım köpek balığım var 20cm kadar fakat 3 gün önce bir gözü şişti sonra bedeninin yanında desen gibi duran bi lekesi vardi gözünün şiştiği günün ertesi o leke düştü eti gözüküyo bir gün sonra yüzgeçleri kuyrukları vs küçüldü ilaç aldım mikofish diye bi ilaç hemen başka tanka koydum balığı cünkü bilemedim hasta olacagını suan oldugu tankı tuzladım ve bu aldıgım ılacı döktüm sizce kurtulurmu ?? cok endişeleniyorum bugun bıde bıze ölü takliti yaptı :)) haraketli halen daha ama yem yemiyo sanırım dip yem variyorum yemiyo başka ne vereyim yemek ona napmalıyım daha başka yardımcı olursanız cok sevinicem balığımı kurtarmak istiyorum :(( teşekkürler

img

filizarslan

15 yıl 1 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

balığınız için üzüldüm.... yara almadan önce ilaçlamak fayda verir.... şansınız düşük gözüküyor... şayet zamanında yapmışsanız kurtulma ihtimali de var.... fakat burdan gözüken ölme ihtimali %50 yi geçmiş.... :(

img

akvaryumhobi

16 yıl 4 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sanırım balıgın bedeninde yara açılmış.eczanelerde satılan Tetramisin göz merhemi var.muhteviyatı gliserinli ÖKSİTETRAKSİLİN.Balıgınız Büyük anladıgım kadarıyla.Balıgı çıkarıp Islak bir bezin üzerineyatırın,melhemi Rahatlıkla yaraya uygulayabilirsiniz.gliserin açık yaraya hem Mukazo görevi yapmış olur,hemde Bakteriyi temizler.ACİL ŞİFALAR.

img

myoktay

16 yıl 6 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ