Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

TAVUKLAR NEDEN YUMURTALARINI YER

ARKADAŞLAR NEDEN TAVUKLAR YUMURTASINI YER. 1) DAHA YENİ YUMURTLAMAYA BAŞLAYAN PİLİÇLERDE YADA YUMURTALAYAN TAVUKLARDA SONRADAN GÖRÜLEN BU OLAYIN SEBEBİ SİZCE NEDİR.? 2) BUNU ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN TAVUKLARA NASIL BİR YÖNTEM UYGULANMALIDIR? CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDDEN HERKEZE TEŞEKKÜR EDERİM

img

_rmzna_

15 yıl 7 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SLM TAVUKLARIN YUMURTA YEMESİ BENİM TAVUKLARDA DA OLMUŞTU BEN GAGALARININ UÇ KISIMLARINI TIRNAK MAKASI İLE KESTİM YALNIZ KESERKEN DİKKAT ET İÇ KISMINHAKİ GAGANIN ETİNİ KESME YUMURTAYI KIRAMAYINCA BİDAHA YUMURTA YEMEDİLER denemeni tavsiye ederim hatta birbirlerinin tüylerini yiyorlardı ona da faydası oldu

img

tavuskuşu15

15 yıl 2 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba hayvan sever dostum, Tavuskuşu15 arkadasimada katılıyorum uylaman dogru olabilir fakat önce sorunun kaynagını tesbit etmen şart. 1-Kalsiyum eksikliginden dolayı yumurtalarını yıyebılır Cözümü=yumurta yemı verıyorsan yeterlı mıktarda kalsıyum almıs olması lazım, piyasadaki bazı yemlerde yeteri kadar olmaya bilir, herhangı bır nalburdan dolamıt veya kalsıt alıp ayrı bır kaba veya yeme %5 oranda karıstırabılırsın. 2-Follugunda saman veya yumusak malzeme yok ise yumurtaya basarak kırabılır, tabiki hemen yer. Cözümü=Tabiki follugu yumasak tutabılecegin sekilde hazirlamak. Hemen önlem alman gerekir, tavuk yumurtaları yemeyi aliskanlık halinede getirebilir. iyi günler.

img

efdal

15 yıl 11 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm kardeşim civcivken yumurta yedirilmişse yer ben mesela civcivlerime yumurta yediririm ya gaagsını kesecen yada yumurtayı az bişi kırıp içinden biraz akıtacan içine pul biber doldur alçıyla yada yapıştırıcıyla kapat tavuk yumurtayı yediginde yanacagı için asla yemez bu kesi çözümdür yada içini sırf alçı doldur iki çözümde en iyisidir inş bırakırlar