Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

ilk kez balık besleyeceğim. yardım!!!!

merhaba arkadaşlar. bir arkadaşım bana akvaryum verdi. boyutları 71*46*31. ben ilk kez balık besleyeceğim. sizden ricam bana yardım etmeniz. öncelikle ben size isteklerimi sıralyayım sizde ona göre bana fikir verin. 1.ben renk ve biçim olarak gösterişli balıkları seviyorum. 2.leopar desenli vatoz balıklarından mutlaka istiyorum. 3.akvaryuma bitki koymalımıyım? sizlerden ricam bu doğrultuda bana önereceğiniz balık kombinleri nelerdir? ve bir akvaryumda olmazsa olmaz malzemeler nelerdir? simdiden yardımlarınız için teşekkürler..

img

zeytin_

16 yıl 4 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

vatozu bir cak balıkla yaşata bilirsin ama sanırım tsenin tarzın biraz ciclid a yakın amazon harici bitkiyi genelde ciclid lar yer ve ciclid akvaryumuna bitki koymasan da olur bitkili bir akvaryum istiyorsan tropikal türlere bakman lazım.

img

mercanakvaryum

15 yıl 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

BENCE JAPONLA BAŞLA İLK ETAPDA ÇÜNKÜ EN DAYANIKLI BALIK ODUR SONRA CHİKLED YAPARASIN...

img

umab

14 yıl 11 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

senin için en doğru canlı doğuranlar

img

emrhn

15 yıl 1 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

canlı doğuranla baslamalısın. hem ucuz balıklardır.hem yavru aldıkca bu işe daha hızlı ısınırsın. bitki yetiştirebilirsinde ve gerçekden balıklar içinde akvaryumu seyir içinde çok iyidirler. canlı doğuranlarda hem ucuzdur hemde sana birçok deneyim kazandırır.bir süre canlı doğuranla ilgilen ve frmu takip et daha sonra da tetra türüne geçersin.

img

petcill

14 yıl 7 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba burada benim eklemek istediğim bi şey var canlı doğuran ile başlayacak iseniz bitki gerekecek bitkilerin bakımı zordur yalnız japon beslemenizi öneririm bitkiler için ışıklandırma sıvı gübre gibi bir çok ehemniyetli faktörler var ilk başta size ağır olur diye düşünüyorum

img

06kral06

14 yıl 3 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Akvaryum Hacmin:101 Litre Cam kalınlığın: 4mm Cam aralığı: 1.05 metre Cam ağırlığı:13 kilogram Cam+Su ağırlığı :114 kilogram Arkadasım sana tavsiyem canlı doğuranlardır bununla paslarsan hep akvaryum tecrubesi kazanırsın hem ciklet demisler arkadaslar ciklet senin akvaryum hacmine olmaz ciklet besliceksen 120 litrelik en az bi tankın olmalıdır ısı derecesi 26 yada 27 olmalıdır akvaryum dekorun kayalarla kaplaman gerekir cikletler kayaları sever saklanmayı severler eğer beslemek istiyosan bunlar olması lazım sen hata yapma senin akvaryumunda cücü cikletler beslenir ama ileriyi düün buyudukce birbirlerine vurucaklar strese giricekler ve kaybedersin buda uzucu olur vatozla beraber bir cok balık uyumludur arastıtısan bulucaksındır umarım faydalı olmusumdur.

img

aroli

14 yıl 4 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba arkadaşlar bana lütfen yardım edin küçük boylarda bi akvaryumum var ona yumurta döken bir blığı koycam ama balık yok :S üretim için hangi balığı önerirsiniz (en kolay) alacağım büyük akvaryumun boyutu ne kadar olmalı... üretim yapan arkadaşlar bende o heycanı yaşamak istiyorum lütfen yardım edin.. saygılar

img

teno

14 yıl 3 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ